Naga Markets


Raport dotyczący brytyjskiego przemysłu okazał się druzgoczący. PMI w przemyśle znalazło się najniżej od blisko półtora roku, co doprowadziło do znacznego spadku wartości GBPUSD, które znalazło się pod barierą 1,37.

Analitycy mocno przecenili kondycję brytyjskiego przemysłu. Ich zdaniem PMI powinno wynosić 54,8 pkt, a ostatecznie okazało się być na poziomie 53,9 pkt. Markit podaje: „Ostatnie wyniki dostarczają dalszych dowodów na spowolnienie rozwoju przemysłu. Wzrost produkcji oraz nowych zamówień osłabł, optymizm w przedsiębiorstwach znalazł się na 5-miesięcznym minimum. Spadająca wydajność pracy, przerwany łańcuch dostaw oraz wzrost zapasów gotowych produktów może sygnalizować dalsze spowolnienie w najbliższych miesiącach”.

Wiadomości te stanowią kolejną przeszkodę dla Banku Anglii, który szykował się do podwyżki stóp w maju. Patrząc na ostatnie dane, członkowie BoE powinni przemyśleć swoje jastrzębie nastawienie i utrzymać stopy procentowe bez zmian. Najważniejszym raportem dla gospodarki Wielkiej Brytanii będzie czwartkowa publikacja dotycząca kondycji usług. Jeśli dane okażą się słabe, możemy spodziewać się spadku GBPUSD w okolice 1,35.

Jeszcze dwa tygodnie temu GBPUSD było po 1,43

Dzisiaj FOMC!

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem dnia będzie dzisiejsze spotkanie FED. Wprawdzie rynki nie spodziewają się wzrostu stóp procentowych podczas majowego posiedzenia, to w wydanym razem z decyzją o stopach oświadczeniu być może znajdziemy wskazówki co do dalszych ruchów FOMC. Wielu analityków jest zdania, że dzisiaj zostaną położone fundamenty pod podwyżkę stóp w czerwcu.

W międzyczasie USD nadal umacnia się w stosunku do innych walut. EURUSD podczas wczorajszej sesji znajdował się nawet poniżej psychologicznego poziomu 1,20. Obecnie byki wróciły do głosu, ale nie wiadomo, jak długo dadzą radę utrzymać ten poziom. Jeśli dzisiejsze dane z USA okażą się lepsze od oczekiwań, to cena z pewnością runie poniżej 1,20.

USD umacnia się w stosunku do każdej głównej waluty

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 2 maja

Sponsorem codziennych analiz jest broker FX88 dający swoim klientom dostęp do rachunku ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here