Naga Marketskiwi będące symbolem pary NZDUSDW trakcie europejskiej sesji najważniejszym wydarzeniem będzie decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych oraz publikowany razem z nią protokół z posiedzenia MPC. Ponadto poznamy prognozy gospodarcze dla UE. W nocy Nowa Zelandia podała słabe informacje z rynku pracy, co odbiło się na dolarze nowozelandzkim. Ponadto w Australii opublikowano gorszy od poprzedniego odczytu kwartalny indeks zaufania biznesu.

Stopa bezrobocia znacznie wyższa od oczekiwań

Wczoraj późnym wieczorem Nowa Zelandia opublikowała dane z rynku pracy za czwarty kwartał. Stopa bezrobocia wyniosła aż 4,3% przy oczekiwaniach na poziomie 4,1% i poprzednim odczycie w wysokości 3,9%. Rynki nie oczekiwały powtórzenia świetnego wyniku w trzeciego kwartału, ale i tak najnowsze statystyki wyglądają gorzej od nawet najbardziej pesymistycznych prognoz.

Te artykuły również Cię zainteresują
nowa zelandia stopa bezrobocia
Znaczący skok bezrobocia w porównaniu z poprzednim odczytem

Wysokość zatrudnienia w skali kwartału wzrosła jedynie o 0,1% przy prognozie na poziomie 0,3% (poprzednio +1,1%). Stopa partycypacji również zawiodła, wyniosła 70,9% (oczekiwano 71,1%, tak jak poprzednio). Pozytywnie zaskoczyły jedynie przeciętne zarobki godzinowe, które wzrosły o 1% przy prognozie na poziomie 0,8% (poprzednio 1,4%).

Reakcja na rynku walutowym była jednoznaczna. Choć NZDUSD spadał od wczorajszej nocy, to po publikacji danych z rynku pracy cena błyskawicznie zanurkowała o około 60 pipsów. Dziś rano niedźwiedzie na dolarze nowozelandzkim nadal królują, co dobrze widać na wykresie.

wykres NZDUSD M15 7.02.2019
Kiwi zanurkowało po słabych danych

Australijski indeks zaufania w biznesie spada

O 1:30 National Australia Bank opublikował wyniki kwartalnego badania wśród przedsiębiorców przeprowadzonego w okresie październik – grudzień. Indeks zaufania w biznesie spadł z 3 pkt do 1 pkt. Żaden z subindeksów nie poprawił się.

NAB skomentował, że warunki w sektorze przedsiębiorstw cały czas się pogarszają od czasu szczytu z pierwszego kwartału 2018 roku. Nadal są powyżej średniej, jednak dynamika wzrostu wyraźnie spada. Ucierpiało większość branż. Presja cenowa pozostaje niska, rynek pracy poprawia się, z czasem powinny rosnąć również wynagrodzenia. To kolejne dane, które mogą wpłynąć na politykę monetarną prowadzoną przez RBA.

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek, 7 lutego

kalendarz makroekonomiczny 7.02.2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here