Naga MarketsJednym z najważniejszych wydarzeń czwartkowej sesji na rynku walutowym będzie decyzja monetarna Szwajcarskiego Banku Narodowego. Marcowe posiedzenie SNB niemal na pewno nie przyniesie żadnych zmian w kształcie obecnej polityki Banku. Taką opinię wyrażają między innymi analitycy Goldman Sachs…


Czwartek to kolejny dzień spadków wyceny drugiej z bezpiecznych walut jaką jest japoński jen. JPY traci do dolara 0,25%. USD pozostaje jednym z liderów wzrostów koszyka G8, co jest pozytywnym sygnałem przed popołudniową publikacją indeksu Philly Fed:

źródło: finviz.com

USDJPY tymczasem po wczorajszym teście górnego ograniczenia kanału spadkowego ponownie kieruje się w stronę 106,44 – poziomu wspomnianego w jednej z analiz wideo na profilu Comparic.

USDJPY dzięki TradingView

Tanie CHF nie wpłynie na decyzję SNB

Miniony tydzień wiązał się z zauważalną słabością franka szwajcarskiego, która odbiła się na wykresie EURCHF. Popularny cross znalazł wsparcie w okolicy 1,15 i z tak przygotowanej bazy byki doprowadziły do testu rejonu 1,1700:

EURCHF dzięki TradingView

Wyraźny spadek wyceny franka nie wpłynie na decyzję SNB (…) CHF wciąż jest drogie wobec euro – przekonują analitycy Goldman Sachs w swoim porannym komentarzu walutowym. Nie możemy zatem liczyć na rozluźnienie czy zmianę tonu Banku, który opublikuje swoje oświadczenie monetarne już o godzinie 9:30.

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek, 15 marca

Poranna decyzja SNB nie będzie jedynym, ważnym z punktu widzenia inwestora wydarzeniem rynkowym dzisiejszego dnia. O godzinie 13:30 Amerykanie opublikują najnowsze wyliczenia Philadelphia Fed Manufacturing Index – popularne Philly Fed. Prognozy wskaźnika kształtują się na poziomie 23,2 punktów – mniej niż miesiąc temu, kiedy indeks wyniósł 25,8. Równolegle do publikacji Philly Fed poznamy również najnowsze dane z kanadyjskiego rynku pracy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here