Naga MarketsKursy walut. Silny dolar czeka na ważne dane makro z USAKurs dolara rozpoczyna tydzień pełen ważnych danych gospodarczych na mocnych podstawach, zyskując do ważonego koszyka walut 0,1%. Na przestrzeni kolejnych dni inwestorzy czekają na informacje dotyczące między innymi amerykańskiej inflacji oraz sprzedaży detalicznej, które mogą być niezwykle istotne dla Rezerwy Federalnej (Fed) przed wrześniowym posiedzeniem.

  • Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się od spadków bezpiecznego franka szwajcarskiego, który traci do dolara 0,22%
  • Najlepiej radzi sobie CAD rosnący o 0,11%, na szerokim rynku nie widać jak na razie jednak większej zmienności
  • Polski złoty traci czwartą sesję z rzędu, a kurs dolara rośnie do poziomu 3,85 zł, najwyższego od początku miesiąca
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara pozostaje mocny, pomaga mu ogólnoświatowa awersja do ryzyka

Dolar zamknął w piątek swój najlepszy tydzień od trzech tygodni, zyskując około 0,6% w stosunku do euro. Rósł za sprawą przepływów środków bezpieczeństwa, jak i z perspektyw politycznych, które podniosły rentowność amerykańskich papierów skarbowych.Kurs euro w poniedziałek utrzymywał niewielkie zyski, w tym momencie jednak traci i wraca poniżej poziomu 1,18 dol. Jen japoński również utrzymał się na poziomie 109,91, podczas gdy jego siła na razie powstrzymuje rajdy dolara australijskiego i nowozelandzkiego.

EUR/USD na wykresie dziennym

W porannym handlu aussie był nieznacznie mocniejszy na poziomie 0,7362 dol., ale nieskutecznie walczy z oporem 0,74 dol. Kiwi było nieznacznie słabsze i kosztowało 0,7115 dol. również walcząc o wyjście z wielomiesięcznej konsolidacji, mimo że Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) przygotowuje się do podwyżki stóp procentowych.

– Kilka czynników sprzyja dolarowi. Szczególnie awersja do ryzyka, ponieważ nawet w zaszczepionych krajach, takich jak Singapur i Wielka Brytania, odnotowano wzrost liczby przypadków Covid-19.

Ponowne otwarcie nadal stoi przed wyzwaniami ze strony konsumentów, którzy są ostrożni, a także z powodu wąskich gardeł, które ograniczają zdolność gospodarki do odbicia się z pewnym impetem

Jednocześnie rosnące infekcje sugerują, że nadal możemy potrzebować ponownego wprowadzenia ograniczeń jakiegoś rodzaju. Inną sprawą jest to, że Fed nadal sygnalizuje, że tapering nadchodzi – powiedział Rodrigo Catril, starszy analityk walutowy w National Australia Bank w Sydney.

Kursy walut czekają na ważne dane dla światowej gospodarki

Dane o cenach konsumpcyjnych w USA we wtorek mają pokazać, że inflacja bazowa nieco złagodnieje do 4,2%. Jednak, gdy prezes Fed z Filadelfii Patrick Harker w poniedziałkowym wywiadzie dla Nikkei dołączył do chóru decydentów, którzy chcą rozpocząć zmniejszanie zakupów aktywów, inwestorzy na rynku obligacji wydają się uważać, że spowolnienie nie będzie wystarczające, aby opóźnić tapering.

invest

W zeszłym tygodniu dziesięcioletnie obligacje skarbowe USA były sprzedawane przez trzeci tydzień z rzędu – najdłużej od czasu, gdy rentowności wzrosły w lutym i marcu – podnosząc rentowność 10-letnich obligacji do 1,3462%.

– Moja podstawowa prognoza nadal zakłada, że inflacja w tym roku wyniesie około 4%, a następnie zacznie spadać do 2% w latach 2022 i 2023. Widzę jednak ryzyko, że inflacja może być wyższa.

Chciałbym, abyśmy wkrótce rozpoczęli proces taperingu, abyśmy mogli go zakończyć, więc jeśli będziemy musieli podnieść stopę procentową, będziemy mieli przestrzeń, aby to zrobić. I myślę, że musimy kupić sobie taką opcję – powiedział Harker w wywiadzie dla Nikkei

Przed nami również dane gospodarcze z Chin, które prawdopodobnie podkreślą chybotliwą sprzedaż detaliczną w środę i jeszcze bardziej zwiększą obawy o drugą największą gospodarkę świata.

W handlu zagranicznym juan pozostał na niezmienionym poziomie 6,4424 za dolara.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here