Naga MarketsKurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLNNowy tydzień rozpoczął się w szampańskich nastrojach na rynku akcji, właściwie wszystkie główne indeksy na świecie zakończyły poniedziałkową sesję na solidnym plusie. Lepsze nastroje zawdzięczmay przez mniejsza dynamikę zgonów spowodwanych wirusem COVID-19, niemniej sytuacja wciąż jest dynamiczna, przez co obserwowana euforia może być przesadzona. Należy zachować szczególną ostrożność i nie dać się ponieść emocjom. Czego spodziewać się po poniedziałkowej sesji?


Co słychać na rynku?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję w szampańskich nastrojach, Dow Jones zyskał 7,73%, S&P500 dodał 7,03%, a nasdaq umocnił się o 7,33%
  • Pozytywne nastroje przekładają się również na sesję azjatycką, jednak wzrosty są tutaj mniejsze, indeksy w chinach rosną najmocniej, ponieważ w poniedziałek były zamknięte z racji święta, dobrze radzi sobie też koreański KOSPI, gdzie widać ponad 1% ruch w górę, japoński Nikkei dodaje 0,86%, jednak australijski A&P/ASX 200 spada 1,2%
  • Kontrakty na indeks DAX wskazują na nieco niższe otwarcie po wczorajszej fenomenalnej seji
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 73 tysiące chorych, a zmarło ponad 5200 osób, być może nie są to rekordowe wyniki, niemniej pandemia cały czas rośnie.

Zobacz także: Strategia PSV: DAX osiąga targety – 10.200 punktów. Rynek idzie bez korekty

Kurs euro do dolara z szansą na korektę?

Patrząc technicznie na wykres głównej pary walutowej, można dostrzec że w ostatnim czasie rynek respektował średnią kroczącą SMA ze 100 okresów. Dziś o poranku kurs EURUSD wyszedł powyżej średniej, co może zapowiadać korektę wzrostową. Aby mówić jednak o sygnale popytowym, notowania musiałby znaleźć się powyżej strefy zaznaczonej kolorem różowym, która wynika z wcześniej pokonanego mierzenie 61,8% Fibonacciego.

Wybicie powyżej tego oporu powinno doprowadzić do większych wzrostów. Z drugiej strony, powrót poniżej średniej może skutkować atakiem na wsparcie przy 1,0750, gdzie znajduje się współczynnik 78,6%.

Kurs euro do USD
EURUSD interwał M30

Liczba zarażonych wciąż rośnie

Liczba nowych przypadków koronawirusa wciąż rośnie. Gwałtowny skok mogliśmy obserwować w ubiegły piątek, co było spowodowane zmianą liczenia we Francji, od teraz do statystyk liczą się też osoby przebywające w domach opieki dla seniorów. Niemniej od tego czasu słupki są nieco mniejsze. Nie zmienia to jednak faktu, że wczoraj doszło do wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym. W poniedziałek na całym świecie przybyło ponad 73 tysiące nowych przypadków, z kolei zmarło ponad 5200 osób. Najwięcej przypadków zakażeń odnotowywanych jest w Stanach Zjednoczonych.  

Liczba przypadków koronawirusa wtorek 7 kwietnia 2020
źródło: www.worldometers.info

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 7 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na wtorek. Na dziś nie są planowane żadne kluczowe odczyty, uwagę można zwrócić jedynie na dane z Kanady, które poznamy dopiero o godzinie 16:00. Inwestorzy w dalszym ciągu będą się skupiać na informacjach dotyczących koronawirusa oraz ropy naftowej. Zmienność wciąż powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here