Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Silne spadki przed rozpoczęciem sesji kasowej w Europie
Solidna przecena na rynku akcji

Widomo kolejnych ograniczeń, i lockdownów w Europie skutecznie dołuje indeksy giełdowe. Pomimo próby odreagowania podczas wczorajszej sesji, skończyła się ona niepowodzeniem, widać więc ze negatywne nastroje utrzymują się. Co ciekawe tracą także inne klasy aktywów, jak np. metale szlachetne, co oznacza, że na rynek wkradła się panika. Nieznaczne odbicie było widać w USA, jednak tuż po zamknięciu sesji, rynek kontraktów wskazuje na dalsze spadki.

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję na plusie, Dow Jones zyskał 0,52%, S&P500 zamknął się 1,19% wyżej, a Nasdaq dodał 1,64%.
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie dzisiejszego handlu, po DAX ma rozpocząć sesję około 200 punktów niżej!
  • Kurs EUR/USD znajduje się o poranku w rejonach poziomu 1,1680 USD, kluczowym oporem intraday pozostaje strefa przy 1,17 USD

Przed nami kolejna spadkowa sesja?

Podczas wczorajszej sesji obserwowaliśmy próbę wykonania korekty na rynku akcji. Niemniej główne indeksy giełdowe w Europie zamknęły się w rejonach poziomu poprzedniego zamknięcia, bądź na symbolicznym plusie. Tak czy inaczej próba okazała się nieudana, na rynku kontraktów terminowych obserwujemy dalszą przecenę, dlatego też główne parkiety na Starym Kontynencie rozpoczną dzisiejszą sesję kasową od luk spadkowych.

Jeżeli sentyment będzie się utrzymywał w kolejnych godzinach, czeka nas fatalna końcówka tygodnia. Biorąc pod uwagę obowiązujący negatywny sentyment i pogłębiające się obawy o sytuację pandemiczną na świecie, która na pewno zaszkodzi gospodarce, prawdopodobieństwo odbicia jest niskie…

Pomimo, ze kupujący próbowali dorabiać wczoraj spadki, to korekta była symboliczna. Dziś przed rozpoczęciem sesji kasowej kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX znajduje się na nowych lokalnych minimach, co oznacza, że prawdopodobieństwo ataku na wsparcie przy 11200 pkt jest wysokie. Jeżeli zostanie ono wybite, w średnim terminie niewykluczona jest nawet wyprzedaż w kierunku 10100 pkt! Miejsce to stanowi kolejne kluczowe wsparcie techniczne.

wykres DAX
Indeks DAX interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 30 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 30 października. Podczas sesji europejskiej poznamy sporo odczytów, między innymi będzie to sprzedaż detaliczna i PKB z Niemiec, oraz inflacja CPI i również PKB ze strefy euro. Z kolei po południu opublikowane zostaną wskaźniki bazowych wydatków konsumpcyjnych z USA oraz PKB z Kanady. Zapowiada się więc ciekawa sesja.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here