Naga MarketsLiczba ofiar chińskiego wirusa wciąż rośnie, co nie wpływa dobrze na rynek akcji. Po weekendzie możemy obserwować wyraźne spadki w Azji, z kolei kontrakty na indeksy w Europie i USA również wskazują na dużo niższe otwarcie. Czy jest to tylko chwilowa przecena, a może koronawirus będzie pretekstem do wykonania większej korekty?


Rynek akcji traci z powodu chińskiego wirusa

  • Liczba ofiar nowego chińskiego wirusa wzrosła do ponad 80, a liczba wykrytych przypadków do ponad 2500. W związku z tymi informacjami rynki pozostają nerwowe. Kolejne państwa rozważają wprowadzenie zakazu wjazdu dla osób, które w ostatnim czasie odwiedziły miasto Wuhan
  • Silna przecena na rynku azjatyckim. Japoński Nikkei zamknął się na ponad 2% minusie. Z kolei w Chinach i Australii sesja nie odbyła się ze względu na święta
  • Pod presją znajduje się ropa naftowa, zarówno Brent, jak i WTI, notowane są ponad 2% niżej. Metale szlachetne korzystają na odwrocie od ryzyka – złoto i srebro zyskują około 0,5%
  • W niedzielę został ostrzelany budynek amerykańskiej ambasady w Iraku. Nie ma jednak oficjalnych informacji o liczbie ofiar.

Podczas dzisiejszej sesji w Japonii możemy obserwować wyraźne spadki, indeks NIKKEI otworzył się dużą luką spadkową, a sentyment negatywny utrzymał się do końca sesji. Patrząc technicznie na wykres, można zauważyć szeroką formację podwójnego szczytu, która może zachęcać do większej przeceny. Kluczowe poziomy wsparcia są dość odległe, pod uwagę należy wziąć współczynniki 38,2% i 50% Fibonacciego.

Wykres NIKKEI
NIKKEI interwał D1

Sytuacja w USA również nie wygląda najlepiej. Z silnymi spadkami mieliśmy do czynienia już w piątek, a rynek kontraktów wskazuje na niższe otwarcie dzisiejszej sesji. Poniżej została przedstawiona sytuacja na indeksie S&P500, gdzie kolejny raz z rzędu cena dotarła do dolnego ograniczenia układu Overbalance. Jest to ukłąd największej korekty, która utrzymuje trend wzrostowy od października 2019 roku. Zanegowanie geometrii mogłoby doprowadzić do większej przeceny.

Wykres US500
US500 interwał D1

Zobacz także: Czy czeka nas krach na rynku akcji z powodu epidemii?

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na poniedziałek 27 stycznia

Poniedziałkowa sesja nie jest obfita w dane makro, niemniej w kalendarzu znajdziemy kilka odczytów, na które trzeba zwrócić uwagę. o godzinie 8:00 i 10:00 publikowane będą wskaźniki nastrojów z Niemiec, z kolei po południu poznamy dane z rynku nieruchomości w USA. Niemniej uwaga inwestorów może się teraz skupiać głównie na informacjach dotyczących chińskiego koronawirusa.

Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com
Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here