Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Silna przecena na rynku metali szlachetnych, co dalej ze złotem i srebrem?Pierwszy tydzień Nowego Roku za nami. W ostatnich dniach działo się dość sporo i to nie tylko na kryptowalutach, ale także na tradycyjnych aktywach. Pod koniec ubiegłego tygodnia obserwowaliśmy dynamiczne tąpnięcie na rynku metali szlachetnych, cena złota i srebra zanurkowała. Co dalej?

  • Bitcoin dynamicznie wraca poniżej 40 tysięcy dolarów, czas na głębsza korektę?
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszej sesji, DAX ma rozpocząć dzień ponad 40 pkt nad kreską
  • Kurs EUR/USD zaczyna tydzień niewielkich od spadków

Cena złota zanurkowała

Pod koniec ostatniego tygodnia mogliśmy obserwować solidną wyprzedaż na rynku metali szlachetnych. Po tym jak na złocie doszło do wybicia poziomu 1900$, przecena przybrała na sile. Kurs runął w dół wybijając horyzontalne wsparcie przy 1850$. Spadki zatrzymały się dopiero na wysokości kolejnej podpory, czyli poziomu 18180$, który wynika z wcześniejszych reakcji cenowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo, że tendencja spadkowa pozostaje spadkowa, tak w przypadku powrotu powyżej wspomnianego wcześniej poziomu 1850$, korekta wzrostowa może przybrać na sile. Jeżeli jednak kupujący nie zdołają doprowadzić do odbicia, niewykluczone są dalsze spadki, które mogą przyspieszyć po przełamaniu wsparcia przy 1818$.

wykres złota
Złoto interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 11 stycznia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 11 stycznia. Dziś nie poznamy dużej ilości danych makro, przez co na rynku może brakować pretekstu do wykonania większych ruchów. W centrum uwagi inwestorów ponownie mogą się więc znaleźć informacje dotyczące pakietu stymulacyjnego w USA oraz koronawirusa.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here