Naga MarketsKurs dolara mocny w Dzień Kolumba. Notowania USD/CAD w dół, gdy Kanada obchodzi Święto Dziękczynienia
Grobowiec Krzysztofa Kolumba

Dane o zatrudnieniu opublikowane w piątek spowodowały wzrost rentowności amerykańskich obligacji, dlatego jen, który jest najbardziej wrażliwy na różnice w rentowności, spadł do poziomu 112,725 w trakcie poniedziałkowego poranka. Dla USD/JPY jest to poziom ostatnio widziany w grudniu 2018 r. Sam kurs dolara pozostaje natomiast stabilny w okolicy poziomy 94 pkt. (indeks DXY), trzymając się najwyższych pułapów od listopada ub.r.

  • Kanada 11 października obchodzi Święto Dziękczynienia, a w USA świętowany jest Dzień Kolumba, upamiętniający pojawienie się odkrywcy w Amerykach w 1492 r.
  • W efekcie rynek kanadyjski będzie zamknięty, większość Wall Street funkcjonuje jednak normalnie (oprócz rynku obligacji)
  • Na rynku walutowym w poniedziałkowy poranek najgorzej radzi sobie japoński jen tracąc 0,44%, najlepiej natomiast AUD i GBP rosnąc kolejno o 0,4% oraz 0,33%.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara trzyma zyski, w poniedziałek sesja bez USA i Kanady

Japońska waluta ucierpiała z powodu lekkiego przechyłu w kierunku bardziej ryzykownych walut, ponieważ funt szterling i dolar australijski zyskały nieznacznie w stosunku do USD, pozostawiając indeks DXY na poziomie 94,154, który nie odbiega mocno od jednorocznego maksimum 94,504 osiągniętego na początku tego miesiąca.– Dolar może wzrosnąć do około 113 jenów. Ale przedłużenie jego zysków dalej do 114 jenów wymagałoby znacznie większego wzrostu 10-letnich amerykańskich rentowności obligacji do prawie 2%, co nie wydaje się prawdopodobne na tym etapie – powiedział Jun Arachi, starszy strateg w Rakuten Securities.

Rynki walutowe i papierów wartościowych w USA są zamknięte w poniedziałek ze względu na święto, ale benchmarkowa rentowność 10-letnich papierów skarbowych osiągnęła w piątek czteromiesięczny szczyt na poziomie 1,617%, nawet po tym, jak dane pokazały, że gospodarka amerykańska stworzyła we wrześniu najmniej miejsc pracy od dziewięciu miesięcy, znacznie poniżej prognoz ekonomistów.

Dzień Kolumba obchodzony jest w wielu państwach Ameryk oraz w Hiszpanii, zazwyczaj 12 października. W USA to natomiast święto ruchome, które przypada na drugi poniedziałek października.

Odczyt NFP znalazł się na najniższych poziomach od lutego

Po wyniku na poziomie zaledwie 235 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z sierpnia 2021 r., w raporcie wrześniowym ekonomiści spodziewali się polepszenia sytuacji i wyniku na poziomie 500 tys. We wrześniu br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast zaledwie 194 tysięcy nowych miejsc pracy.

Dane za sierpień zostały jednak mocno zrewidowane w górę, a stopa bezrobocia spadła do 18-miesięcznego minimum, co sugeruje, że obawy o niedobór siły roboczej pozostają uzasadnione, podtrzymując obawy o inflację i dając Rezerwie Federalnej (Fed) pol do zmniejszenia awaryjnych bodźców polityki pieniężnej rozpoczętych w zeszłym roku.

– Chociaż dane o wynagrodzeniach były słabe, to jednak, gdy spojrzymy na szczegóły, perspektywy pozostają solidne i nie ma nic, co mogłoby powstrzymać Fed przed ograniczeniem wydatków w przyszłym miesiącu – powiedział Shinichiro Kadota, starszy strateg walutowy w Barclays.

invest

Kursy walut. Co jeszcze na rynku Forex w poniedziałek?

Chiński juan w niewielkim stopniu reagował na utrzymujące się problemy dewelopera Evergrande Group, nawet w sytuacji, gdy posiadacze zagranicznych obligacji oczekują na informacje o ponad 148 milionach dolarów w nadchodzących płatnościach kuponowych po tym, jak firma nie dotrzymała dwóch terminów w zeszłym miesiącu.

Dolar australijski umocnił się nieco, zbliżając się do najwyższego poziomu od miesiąca, do czego przyczyniły się wysokie ceny towarów i częściowe ponowne otwarcie gospodarcze w Sydney, największego miasta Australii.

Obawy o inflację nie ograniczają się do Stanów Zjednoczonych, a zakłócenia w dostawach i rosnące ceny surowców mają wpływ na wiele innych krajów.

Funt brytyjski umocnił się do poziomu 1,3634, przedłużając odreagowanie z dziewięciomiesięcznego minimum ustanowionego pod koniec zeszłego miesiąca, w związku z rosnącymi oczekiwaniami, że Bank Anglii może podnieść stopy procentowe, aby ograniczyć gwałtownie rosnącą inflację.

Dolar kanadyjski zmienił kurs na 1,2466 za dolara amerykańskiego, po osiągnięciu dwumiesięcznego maksimum na poziomie 1,24525 w piątek dzięki zaskakująco silnym danym o wynagrodzeniach w Kanadzie i wysokim cenom ropy.

Z drugiej strony, kurs euro pozostał słaby na poziomie 1,1575 USD, trzymać się nieco powyżej środowego minimum 1,1529, najsłabszego poziomu od lipca zeszłego roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: koszt dolara | playway akcje prognozy | kurs akcji pgnig | kurs dolara w kantorach | comarch kurs akcji | kurs akcji celon | develia kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here