Naga MarketsO ile temat chińskiego wirusa wciąż pozostaje istotny, to podczas środowej sesji inwestorzy będą zwracać szczególną uwagę na wieczorną decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych. Oświadczenie banku centralnego zostanie wydane o godzinie 20:00, z kolei 30 minut później rozpocznie się konferencja prasowa. Czy stopy procentowe zostaną utrzymane? Jak zareaguje kurs dolara i indeksy giełdowe? Zapraszamy na poranny przegląd rynków. 


Inwestorzy czekają na decyzję FOMC procentowych

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować próbę odrabiania strat po poniedziałkowej silnej przecenie. Pretekstem do tak silnej wyprzedaży były kolejne pesymistyczne doniesienia z Chin, gdzie liczba ofiar śmiertelnych chińskiego koronawirusa przekroczyła liczbę 100. Niemniej we wtorek inwestorzy chyba zignorowali powagę sytuacji, ponieważ doszło do dynamicznego dobicia. Co prawda poniedziałkowe spadki nie zostały jeszcze zniwelowane, niemniej odbicie daje nadzieje co do szybkiego powrotu do wzrostów.

Spójrzmy na sytuację techniczną na amerykańskim indeksie Dow Jones. Pomimo silnej poniedziałkowej przeceny jest jeszcze za wcześnie aby mówić o większym załamaniu. Ostatnie spadki wyhamowały na wysokości dolnego ograniczenia lokalnego układu 1:1. Dolne ograniczenie struktury wypada przy 28460 pkt i w najbliższym czasie powinno być traktowane jako kluczowe wsparcie. Niemniej jeśli dziś doszłoby do większej przeceny i zanegowania układu zaznaczonego kolorem żółtym, pojawi się szansa na przetestowanie poziomu 27725 pkt, który powinien stanowić jeszcze silniejszą podporę dla rynkowych byków. A to dlatego, że wypada tam dolne ograniczenie układu Overbalance oraz mierzenie 38,2% całej fali wzrostowej trwającej od sierpnia 2019 roku.

Wykres US30
Indeks Dow Jones, interwał H4

Zobacz także: Tesla od czerwca urosła o ponad 200%. Akcje spółki Elona Muska warte ponad 100 mld USD

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na środę 29 stycznia

Podczas dzisiejszej sesji poznamy kilka ważnych odczytów makroekonomicznych. O ile sesja europejska wygląda dość skąpo, tak większej zmienności należy oczekiwać w godzinach popołudniowych. O godzinie 8:00 poznamy dane z Niemiec, które pokażą bieżący klimat konsumpcyjny w Niemczech, następnie publikowane będą dane z Polski (PKB). Na kolejne odczyty trzeba będzie poczekać do godziny 14:30 i 16:00, wtedy też poznamy wskaźniki ze Stanów Zjednoczonych. Jednak zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem dnia będzie decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, którą poznamy o godzinie 20:00. Inwestorzy będą też uważnie przysłuchiwać się konferencji prasowej, która rozpocznie się 30 minut później. Dodatkowo przed godziną 23 publikowane będą dane z Nowej Zelandii – bilans handlowy.

Kalendarz wydarzeń makro

Zobacz także: Czy czeka nas krach na rynku akcji z powodu epidemii?

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Już 12 lutego o godz. 19:00 spotkanie z Andrzejem Haraburdą: "Porady byłego zawodowego tradera"Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here