Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Rynki czekają na decyzję Fed, co z kursem dolara?
Poranny przegląd rynków finansowych

Przed nami druga sesja handlowa w tym tygodniu. Dzisiejszy dzień powinien być ciekawszy z racji dość ciekawego kalendarza makro. Jesteśmy już po ukazaniu się danych z Chin, które nie wywołały co prawda większej zmienności, niemniej przed nami jeszcze sporo publikacji. O poranku poznamy szereg danych z krajów europejskich, z kolei po południu czekają nas publikacje z USA.

  • Indeksy w USA zakończyły wtorkową sesję na plusie, najlepiej radził sobie Nasdaq, który dodał 1,21%
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na płaskie otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD odbił wczoraj od poziomu 1,19 USD, który pozostaje kluczowym oporem intraday
  • Już dziś wieczorem poznamy decyzje Fed ws. stóp procentowych

Inwestorzy czekają na decyzję Rezerwy Federalnej

Dzisiejsza sesja zapowiada się ciekawie. W trackie dnia poznamy kilka ważnych odczytów makro, miedzy innymi dane o inflacji z Wielkiej Brytanii, czy Kanady, a także sprzedaż detaliczną z USA i zapasy ropy naftowej.

Natomiast to na co dziś czeka rynek to decyzja Fed w sprawie poziomu stóp procentowych. Komunikat zostanie opublikowany o godzinie 20:00, z koli o 20:30 rozpocznie się konferencja prasowe Jerome Powella. W ostatnich miesiącach sporo odczytów makro uległo polepszeniu, co daje podstawy dla Fed do utrzymania ekstremalnie luźnej polityki monetarnej.

Patrząc technicznie na wykres głównej pary walutowej, trend w średnim terminie pozostaje wzrostowy. W ostatnim czasie widać jednak konsolidację, dlatego też dzisiejsze wydarzenie może być pretekstem do wykonania większego ruchu.

W ubiegłym tygodniu doszło do obrony wsparcia przy 1,1785, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1. Dlatego też zgodnie z metodologią Overbalance cały czas możemy mówić o tendencji zwyżkującej. Niemniej poziom 1,19 USD pozostaje aktualnie kluczowy, wczoraj ponownie pojawiła się tutaj reakcja sprzedających. Dopiero jego pokonanie otworzy drogę do dalszych wzrostów. W przeciwnym razie, może nas czekać kolejny atak na wsparcie przy 1,1785.

Wykres EUR/USD
EURUSD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na środę 16 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na środę 16 września. Dziś poznamy kilka ważnych odczytów, dlatego też inwestorzy nie powinni narzekać na brak zmienności. Już o godzinie 8:00 publikowane będą wskaźniki CPI dla Wielkiej Brytanii, z kolei o 14:30 poznamy dane o sprzedaży detalicznej z USA, a także wskaźniki CPI z Kanady. Ponadto o 16:30 opublikowany zostanie raport odnośnie zapasów ropy naftowej. Natomiast zwieńczeniem dnia będzie decyzja Fed w sprawie stóp procentowych, która zostanie ogłoszona o 20:00. Z kolei o 20:30 rozpocznie się konferencja prasowa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here