Naga MarketsAnaliza rynków finansowychNa początku tygodnia gorącym tematem były wzrosty na rynku ropy naftowej, w kolejnych dniach sytuacja w Arabii Saudyjskiej dalej może dawać się we znaki inwestorem, niemniej dziś najważniejszym wydarzeniem dnia powinna być decyzja Fed w sprawie stóp procentowych. Rynek oczekuje, że Rezerw Federalna obniży stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na kursie euro do dolara. i niemieckim indeksie giełdowym DAX


Rynek czeka na decyzję Fed

Podczas sesji w środę najważniejszym wydarzeniem dnia będzie decyzja Fed w sprawie stóp procentowych. Wczorajsza sesja na rynku giełdowym w USA zakończyła się ostatecznie na niewielkim plusie, jednak większą część dnia rynki konsolidowały w okolicach poprzedniego zamknięcia. Widać, że inwestorzy czekają na dzisiejszą decyzję. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić na dalszą ścieżkę sto procentowych, ponieważ to że dziś stopy zostaną obniżone o 25 punktów bazowych wpisuje się w oczekiwania rynku i nie powinno wywołać większych emocji. Dzisiejsze posiedzenie powinno dać odpowiedz co do tego jak będzie wygalała polityka monetarna w najbliższym czasie. Biorąc pod uwagę ostatnie nie najgorsze dane marko ekonomiczne z USA nie należy się jednak spodziewać drastycznych cięć do końca tego roku.

Wykres euro do dolara
EURUSD interwał D1

Jeśli chodzi natomiast o sytuację techniczną na EURUSD, nie uległa ona zmianie. Pomimo wyraźnego odbicia na wczorajszej sesji, główny trend pozostaje spadkowy. Kluczowym oporem jest strefa przy 1,1115, gdzie rynek reagował w ubiegłym tygodniu. Trzeba też mieć na uwadze to, że nawet w przypadku wybicia górą, bardzo blisko znajduje się kolejny opór, który wynika z układu Overbalance. Dopiero pokonanie zaznaczonej struktury 1:1 mogłoby doprowadzić do większych wzrostów.

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Dax nie chce spadać

Niemiecki indeks giełdowy DAX znajduje się od połowy sierpnia w impulsie wzrostowym. Pomimo cofnięcia na początku tygodnia, sprzedający mają wyraźny problem z przejęciem kontroli na wykresie. Na niższym przedziale czasowym widoczna jest formacja głowy z ramionami, jednak dopóki nie dojdzie do wybicia dołem poziomu 12 300 pkt, możliwe są dalsze wzrosty. Gdyby jednak doszło do spadków, kluczowym wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu Overbalance, które wypada przy 12 125 pkt.

Wykres niemieckiego indeksu DAX
DAX H4

Kalendarz makro na środę 18 września

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here