Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówPomimo odbicia pod koniec ubiegłego tygodnia na rynku, ostatnie dni przynoszą powrót do spadków. Wczorajsza sesja w USA zakończyła się na wyraźnym minusie i niewiele brakuje już do zeszłotygodniowych minimów. Wpływ na taki bieg sytuacji ma pogorszenie nastrojów odnośnie negocjacji handlowych. Amerykańskie indeksy traciły wczoraj ponad 1%, najmocniej zniżkował Nasdaq (-1,67%). Czego spodziewać się na środowej sesji? Zapraszamy na poranny przegląd.


  • Nowe chińskie firmy na “czarnej liście” – nie będą mogły importować amerykańskiej technologii
  • Kurs euro do dolara EURUSD wybija dołem z konsolidacji pomiędzy 1,10, a 1,0965
  • Indeksy w USA kończą wtorkową sesję pod kreską (spadki od 1,2 do 1,7%)
  • NIeciekawe nastroje w Azji, NIKKEI o poranku traci 0,7%
  • Prezes Fed powiedział, że że Fed będzie skupować bony skarbowe w celu podniesienia poziomu rezerw w systemie bankowym USA, co ma pozwolić uniknąć problemów z płynnością, Jerome Powell podkreślił, że taki ruch nie powinien być porównywany do QE

DAX broni kluczowego wsparcia

Po chwilowym odbiciu niemiecki indeks DAX wraca do spadków. Rynek zachował się technicznie, we wczorajszym porannym przeglądzie rynków, wspominaliśmy o kluczowej strefie oporowej w rejonach 12 150 pkt. Rynek na początku sesji przetestował wspomnianą zaporę podażową, a następnie rozpoczęły się silne spadki. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej wspomnianej strefy, obowiązuje scenariusz spadkowy z celem na wsparcie przy 11 830 pkt. Z kolei pokonanie obszaru zaznaczonego na zielono, może doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres Daxa
DAX interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara EURUSD utrzymuje się w konsolidacji

Na EURUSD doszło wczoraj do wybicia dołem z wąskiej konsolidacji. Rynek cofnął także poniżej wcześniej pokonanej linii trendu. Niemniej spadki zdołały dotrzeć jedynie do mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej, gdzie pojawili się kupujący. Aktualnie strefa przy 1,0965 jest być kluczowa. Odbicie w tym miejscu powinno doprowadzić do kolejnej fali spadkowej. Z kolei wybicie góra może skutkową ponownym atakiem na 1,10 USD.

Wykres Eurusd
EURUSD interwał H4

Kalendarz makro na wtorek 8 października

kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na środę, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here