Naga Markets



Poranny przegląd rynków: Rynek akcji w odwrocie, koniec optymizmu na indeksach giełdowych?
Niedźwiedzie wracają na rynek akcji

O ile pierwsza sesja w nowym tygodniu handlowym przebiegała w dobrych nastrojach, tak we wtorek obserwowaliśmy wyraźny odwrót od ryzykownych aktywów. Indeksy giełdowe na całym świecie zamknęły się niżej. Sentyment spadkowy utrzymywał się do końca dnia, dlatego też dziś niewykluczone jest dalsza przecena. Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX ponownie zbliża się o poranku do kluczowego wsparcia przy 12500 pkt. Co dalej?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesją pod kreską Nasdaq stracił 0,86%, S&P500 przecenił się 1,08%, a Dow Jones zamknął się 1,51% niżej
  • Z kolei podczas sesji azjatyckiej widać mieszane nastroje, indeksy w Chinach rosną, a w Japonii, Australii i Korei widać spadki
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX jest notowany około 70 punktów poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia
  • Liczba nowych zachorowań na koronawirusa w ujęciu dziennym ponownie zblizyla się wczoraj do 200 tysięcy

Niemiecki indeks giełdowy DAX pod presją sprzedających

Czyżby rynek ponownie zaczął się obawiać kolejnej fali pandemii, co było widać wczoraj na rynku akcji?

We wtorek główne indeksy giełdowe na świecie znalazły się pod presją sprzedających, traciły nie tylko te w Europie, ale także w USA. Pomimo, że amerykanki Nasdaq ponownie znalazł się wczoraj na najwyższych poziomach w histroii, tak bardzo szybko zawrócił i zamknął dzień pod kreską.

Patrząc z kolei na niemiecki indeks giełdowy – DAX, notowania dotarły wczoraj do kluczowego wsparcia przy 12500 pkt., wynikającego z układu 1:1. Jeżeli poziom ten zostanie wybity, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży, wtedy też indeks miałby szansę na zejście nawet w okolice poziomu 12390 pkt. Za takim scenariuszem przemawia budująca się formacja RGR.

DAX w odwrocie
Niemiecki indeks traci dynamicznie we wtorek

Patrząc na aktualną sytuację pandemiczną, wciąż jest ona poważana. Średnia liczba zachorowań z ostatnich 7 dni wciąż rośnie, a pomimo, że od kilku dni “słupki” nieco spadły, tak wczoraj liczba odnotowanych dziennych zachorowań na COVID-19 ponownie zbliżyła się do rekordowych poziomów, w poniedziałek przybyło blisko 200 tysięcy nowych chorych.

Liczba zachorowań na koronawirusa 8lipca 2020
źródło: wordlometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 8 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na wtorek 7 lipca. Dziś nie poznamy kluczowych odczytów makro, które mogłyby przyczynić się do większej zmienności, niemniej rynki mogą zwracać uwagę na dane dotyczące bezrobocia z Szwajcarii, czy dane z rynku nieruchomości w Kanadzie, ponadto o 16:30 poznamy zapasy ropy naftowej z USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here