Naga Markets



Kurs euro do dolara w dół, EUR/USD broni oporu, indeksy giełowe DAX i Nasdaq w odwrocie
Euro

Czwartkowa sesja przyniosła cofnięcie na rynku akcji, a negatywny sentyment utrzymuje się także na sesji azjatyckiej, co nie wróży dobrego początku w Europie. Kontakty na główne indeksy wskazują na otwarcie lukami spadkowymi. Z kolei na rynku Forex, należy zwrócić uwagę na EUR/USD, gdzie kurs euro do dolara odbija od kluczowego oporu przy 1,10 USD.

  • Podczas sesji azjatyckiej widać bardzo słabe nastroje. KOSPI traci 1,6%, indeksy chińskie znajdują się od 1,5 do 2% pod kreską, z kolei Nikkei i S&P/ASX 200 zniżkują 0,9%
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX notowany jest poniżej wczorajszego zamknięcia, co wskazuje na spadkową lukę otwarcia
  • Nowy rekord w liczbie zachorowań na COVID-19, wczoraj przybyło ponad 107 tysięcy nowych infekcji, a zmarło blisko 5 tys. osób

Kurs euro do dolara EUR/USD zgodnie z oczekiwaniami

We wczorajszej analizie wspominaliśmy o kluczowym oporze na parze walutowej EUR/USD. Rynek zachował się zgodnie z oczekiwaniami i po raz kolejny wybronił barierę podażową. Jak widać na poniższym wykresie, poziom 1,10 USD pozostaje istotny.

Te artykuły również Cię zainteresują




Ostatnią zwyżkę zawdzięczamy informacji o pakiecie pomocowym, który zainicjowały Francja i Niemcy. Niemniej pomimo silnych wzrostów, dopóki nie dojdzie do wybicia górą, kurs może pozostawać w szerokiej konsolidacji pomiędzy wspomnianym 1,10 USD, a 1,0780.

Wykres EURUSD

EURUSD interwał H4Z kolei jeśli chodzi o rynek akcji, wczoraj mogliśmy obserwować cofnięcie, które jest kontynuowane także podczas sesji azjatyckiej. Kontrakty na główne indeksy w Europie wskazują na niższe otwarcie. Czyżby czekała nas pesymistyczna końcówka tygodnia?

 – Na giełdach przychodzi zimny prysznic dla inwestorów. W czwartek na większości rynków notowane były spadki. Jest to powiązane z brakiem poprawy sytuacji pod względem pandemii. Warto wspomnieć, że w środę przyrost nowych przypadków wyniósł 100 tys. na całym świecie, a wczoraj obyło ot nawet 107 tys. – komentują analitycy DM XTB.

 – Osłabieniu uległa retoryka pomiędzy Chinami oraz Stanami Zjednoczonymi. USA cały czas oskarżają Chiny o różnego rodzaju działania: od tych związanych z koronawirusem, poprzez militarne, kończąc na tych związanych z umową handlową – dodano także.

Zobacz także: Panika na rynku akcji, powrót do większych spadków, a może okazja do kupna?

Kolejny rekordy liczby nowych przypadków w ujęciu dziennym

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa robi się nieciekawa. O ile w ostatnim czasie obserwowaliśmy względną stabilizację, tak ostatnie kilka dni pokazuje ciągłe wzrosty. Wczoraj odnotowano rekord pod względem liczby nowych przypadków, co studzi rynkowe nastroje. Czyżby za rogiem czaiła się kolejna fala pandemii, o której od dłuższego czasu mówili epidemiolodzy?

Liczba przypadków koronawirusa rośnie 22 maja 2020
źródło: www.worldometers.info

Od wybuchu pandemii na całym świecie zachorowało już ponad 5 milionów osób. Niemniej inwestorzy najwyraźniej przyzwyczaili się do takiej sytuacji i ignorują negatywne informacje licząc na szybki powrót do normalności i powrót gospodarki na właściwe tory. Większość krajów wprowadza bowiem kolejne luzowania i zdejmuje ograniczenia.

W czwartek liczba nowych zachorowań na COVID-19 była rekordowo wysoka, wyniosła ponad 107 tysięcy, kolei liczba zgonów to blisko 5 tys. W ostatnich dniach najwięcej przypadków codziennie notowanych było w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +28tys.), i Brazylii (wczoraj +17 tys.).

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na piątek 22 maja

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 22 maja. Dziś należy zwrócić uwagę na protokół z ostatniego posiedzenia EBC, który poznamy o godzinie 13:30. Poza tym publikowane będą dane o sprzedaży detalicznej z Kanady. Oczywiście wpływ na rynki powinny też mieć oczywiście wiadomości dotyczące koronawirusa.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here