Naga MarketsW związku z panującą na świecie paniką, Fed zdecydował się wczoraj na kolejne awaryjne cięcie stóp procentowych! Jest to skoordynowane działanie banków centralnych w celu powstrzymania panującej na rynkach finansowej wyprzedaży. Jednak jak widać po reakcji rynków, nastroje są wciąż kiepskie. DAX otworzy się prawdopodobnie ponad 5% luką spadkową!


Banki centralne ponownie tną stopy procentowe

  • Rezerwa Federalna zdecydowała się obciąć stopy procentowe o 100 punktów bazowych w niedzielę, co ma na celu złagodzenie negatywnego wpływu koronawirusa na gospodarkę
  • Fed zapowiedział też olbrzymi program skupu aktywów
  • Rynek akcji “nie kupuje” rozwiązań banków centralnych, indeksy giełdowe toną
  • Liczba przypadków koronawirusa na całym świecie wciąż rośnie, odnotowano już blisko 170 tys. zarażeń i ponad 6,5 tys. zgonów, tylko wczoraj zmarło 680 osób!

Zobacz także: Koronawirus: Najgorsze jeszcze przed nami? Pandemia przyspiesza

Niemiecki DAX z potężną luką spadkową!

Pomimo kolejnej interwencji Fedu, kontrakty na indeksy w USA i w Europie wskazują na dużo niższe otwarcie. Patrząc na interwał W1, mamy do czynienia z bardzo podobną luką, jak tydzień temu, tym samym notowania znalazły się przy poziomie 8700 pkt., który może stanowić kluczowe wsparcie. Są to mniej więcej okolice 50% ostatniej fali wzrostowej, z jaką mieliśmy do czynienia od końca poprzedniego kryzysu oraz dołków z 2104 i 2016 roku.

Wykres DAX
Indeks DAX z kolejną luką bessy, interwał W1

Rekordowa liczba przypadków śmiertelnych

Poniższy wykres nieco przeraża, liczba odnotowanych zgonów z powodu koronawirusa lawinowo rośnie. Tylko wczoraj zmarło ponad 680 osób. Właściwie z dnia na dzień robi się coraz gorzej, dlatego też wprowadzane przez poszczególne kraje ograniczenia wydają się zasadne. Jeśli chodzi z kolei o Polskę, mówi się o 3 zgonach i “jedynie” 111 przypadkach.

Liczba przypadków śmiertelnych koronawirusa
liczba zgonów w ujęciu dziennym, źródło: worldometers.info

Zobacz także: Rezerwa Federalna obniża stopy procentowe do 0, początek nowego QE

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 16 marca

Kalendarz makroekonomiczny ma coraz mniejsze znaczenie w codziennym handlu. Banki centralne nie trzymają się w ostatnim czasie wyznaczonych dat, a mniej istotne publikacje są zwyczajnie pomijane przez rynek. W dalszym ciągu tematem numer jeden jest szerząca się na świecie pandemia koronawirusa i tylko tym interesują się inwestorzy.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Zobacz także: Koronawirus uderza nie tylko w giełdę, zarażeni są politycy i gwiazdy sportu

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 10 spotkań m.in. z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here