Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Rynek akcji pod presją sprzedających, indeksy pogłębiają straty
Kontynuacja spadków na rynku akcji

W ostatnich dniach możemy obserwować podwyższoną zmienność na rynku. Tydzień rozpoczął się od dynamicznych spadków na rynku akcji, a pomimo, że we wtorek kupujący próbowali odzyskać kontrolę, to w środę podaż ponownie dominuje na głównych indeksach na świecie. Mocno tracą także metale szlachetne, podczas gdy dolar umacnia się. Co dalej?

 

  • Indeksy w USA zakończyły sesję pod kreską, Nasdaq przecenił się aż 3%, S&500 stracił 2,37%, a Dow Jones zamknął się aż 1,92% niżej
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na wyraźnie niższe otwarcie europejskiej sesji, ponad 150 punktów niżej
  • Kurs EUR/USD kontynuuje spadki, najbliższe wsparcie wypada przy 1,1580 USD
  • W dzisiejszym kalendarzu między innymi decyzja SNB ws. stóp procentowych

Dax pod presją sprzedających

Dzisiejsza sesja na rynku akcji rozpocznie się w gorszych nastrojach. Pomimo, że wczoraj niemiecki DAX zdołał zamknąć sesję kasową na plusie, tak spadki na indeksach w Stanach Zjednoczonych doprowadziły do kontynuacji przeceny na kontraktach terminowych na główne indeksy w Europie. Co ciekawe, przecenę obserwujemy także na rynku metali szlachetnych, gdzie złoto i srebro mocno tracą.

Patrząc technicznie na niemiecki indeks giełdowy, wczorajsza świeca D1 zamknęła się podażowo. nie dość, że jej korpus zamknął się na dziennych minimach, to dodatkowo wymowę spadkowa wzmacnia długi górny cień. Pomimo, że wczoraj na sesji kasowej DAX zdołał utrzymać się na niewielkim plusie, tak spadki na rynku w USA w drugiej połowie dnia sprawdziły również europejskie kontakty na niższe poziomy.

Aktualnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się więc ruch na niższe poziomy. Patrząc na interwał D1, najbliższym kluczowym wsparciem może się okazać strefa przy 12120 pkt., gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1, oraz wcześniejsze reakcje cenowe.

Wykres DAX
DE#0 interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 24 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek 24 września. Dziś podczas sesji europejskiej poznamy decyzję SNB w sprawie stóp procentowych (9:30), z kolei później opublikowany zostanie wskaźnik nastojów biznesowych Ifo z Niemiec. Natomiast podczas sesji amerykańskiej inwestorzy będą się skupiać na danych z rynku nieruchomości (16:00)

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here