Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówSesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wczoraj w mieszanych nastrojach, SP500 zyskał 0,1%, Dow Jones stracił 0,1%, a NASDAQ zwyżkował 0,4%. Niemniej w Azji dominują kupujący, najwięcej zyskuje Shanghai Composite (+1%). Warto także zwrócić uwagę na ropę naftową, gdzie po wczorajszych spadkach możemy obserwować wyraźne odbicie, cena tego surowca zyskuje o poranku 3%. Dzisiejszy kalendarz makro jest właściwie pusty, dlatego też zmienność może być mniejsza. Zobaczmy, jak prezentują się wykresy ropy WTI i indeksu DAX w czwartkowy poranek.


Ropa nurkuje po danych o zapasach

Wczoraj publikowane były dane o zapasach ropy naftowej. Nieoczekiwany wzrost zapasów tego surowca doprowadził do dynamicznych spadków. Zarówno ceny ropy WTI, jak i Brent  runęły. Sesja na Oil WTI zakończyła się na blisko 2,5% minusie. Jeśli chodzi jednak o dzisiejszą sesję, możemy obserwować wyraźną zmianę sentymentu. Cena broni kluczowego wsparcia przy poziomie 51$. Taki ruch może mieć mieć związek z informacjami jakoby Arabia Saudyjska kontaktowała się z innymi producentami w celu omówienia opcji zahamowania spadków na czarnym złocie. Najbliższym oporem jest strefa przy 54,70$, gdzie wypada górne ograniczenie układu Overbalance oraz mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Wsparciem pozostają dołki przy 51$.

Wykres ropy WTI
Ropa WTI H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX koryguje spadki

Dax w dalszym ciągu próbuje odrabiać ostatnie silne spadki. Sesja w środę zakończyła się ostatecznie na plusie wynoszącym +0,7%. We Francji, Anglii czy Hiszpanii również mogliśmy obserwować wzrosty. Wyjątkiem była polska giełda, gdzie indeksy zanotowały spadki, W20 wybił kluczowe wsparcie. Wracając do Daxa, znajdujemy się w korekcie  wzrostowej w trendzie spadkowym. Cena mozolnie zbliża się do kluczowego oporu, którym jest górne ograniczenie układu Overbalance, wypada ono w strefie przy poziomie 11 825 pkt. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy. Wsparciem pozostaje bronione mierzenie 50% Fibonacciego z interwału D1 przy ostatnich minimach.

Wykres DAX
DAX H4

Kalendarz makro na czwartek 8 sierpnia

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz 8 sierpnia 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here