Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweJuż dziś rozpoczyna się kolejna tura rozmów pomiędzy dwoma światowymi mocarstwami. Chiny w ostatnim czasie wyraziły chęć do częściowego porozumienia, co ucieszyło rynki, niemniej takim scenariuszem nie jest zainteresowany Donald Trump. Dlatego też jest mało prawdopodobne, że zaplanowane negocjacje pomiędzy USA , a Chinami przyniosą pojednanie i podpisanie umowy handlowej. Niemniej na pewno jest to najważniejsze wydarzenie tego tygodnia, stąd rynki mogą być wrażliwe na każde doniesienie w tej sprawie. Negocjacje mają potrwać dwa dni. Co słychać na wykresach? Zapraszamy na poranny przegląd, analizie został poddany niemiecki indeks DAX oraz para walutowa EURUSD.


  • Minutes FOMC bez zaskoczenia
  • Dziś rozpoczynają się rozmowy handlowe między Chinami a USA
  • Spór handlowy pomiędzy mocarstwami głównym tematem na rynku
  • Chiny chcą przynajmniej “częściowego” porozumienia handlowego z USA
  • Kurs euro do dolara EURUSD wraca do zakresu konsolidacji pomiędzy 1,10, a 1,0965
  • Indeksy w USA kończą środową sesję na plusie
  • Unia Europejska zrywa rozmowy z Borisem Johnsonem

DAX ponownie odbija od strefy oporowej

Pomimo niezbyt ciekawych nastrojów na początku sesji, niemiecki indeks DAX może zaliczyć wczorajszą sesję do udanych. Wzrosty były na tyle silne, że rynek zdołał ponownie przetestować strefę oporową przy 12 150 pkt. Niemniej bo ruchu na ponad 150 punktów zabrakło “pary” by pokonać zaporę podażową. Aktualnie wspomniany poziom pozostaje więc kluczowym oporem. Dopóki rynek znajduje się poniżej wciąż istnieje szansa na dalsze spadki. Niemniej w przypadku wybicia górą, ruch wzrostowy może przyspieszyć. Nastroje na rynku akcji z pewnością będą zależne od tego jak potoczą się rozmowy USA z Chinami, jest to obecnie temat numer jeden.

Wykres Daxa
DAX interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara EURUSD wraca do konsolidacji

Na EURUSD doszło we wtorek do wybicia dołem z wąskiej konsolidacji. Sprzedający jednak szybko odpuścili i wczoraj rynek wrócił spowrotem do zakresu konsolidacji. Dlatego też niewykluczone jest, że rynek ponownie będzie konsolidował w wąskim zakresie. Oporem pozostaje strefa przy poziomie 1,10 USD. Rozpoczynające się dziś rozmowy handlowe z pewnością będą miały również wpływ na zachowanie USD, stąd zmienność na EURUSD moze być podwyższona.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4

Kalendarz makro na czwartek 10 października

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here