Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. W nocy zmienność była bardzo niewielka, jak przystało na poniedziałek. Dodatkowo w Japonii giełdy były zamknięte z racji święta (29 kwietnia Japonia obchodzi urodziny byłego cesarza Hirohito, który panował przez w latach 1926-1989 w erze Showa). Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na AUD/USD, EUR/USD, ropie naftowej oraz indeksie DAX. Czego spodziewać się w pierwszy dzień tygodnia?


 AUD/USD i sygnał popytowy

Na AUD/USD możemy obserwować obronę poziomu, o którym pisałem w ostatniej analizie. Aktualnie istnieje spora szansa na ruch w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Negacja scenariusza wzrostowego nastąpi w momencie pokonania mimów przy 0,7007.

Te artykuły również Cię zainteresują
kurs dolara australijskiego

EUR/USD – 1,1190 kluczowym oporem

Na EUR/USD doszło na ostatniej sesji do wybicia górą lokalnego układu 1:1, co może zachęcać do korekty ostatnich silnych spadków. W tej chwili kluczowe powinny być okolice 1,1190. Dopiero jeśli cenie uda wyjść się powyżej, będziemy mogli mówić o większej korekcie wzrostowej. Z kolei powrót poniżej 1,1145, może doprowadzić do ataku na nowe minima.

Kurs dolara do euro

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Ropa naftowa mocno w dół, co dalej?

Cena ropy naftowej wyraźnie traci. Na ostatniej sesji niemal przetestowany został poziom 62,15, który stanowi ważne wsparcie. Mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance. Dopiero jego wybicie zmieni układ sił na wykresie. Jak na razie korekta, choć dynamiczna, może okazać się dobrą okazją do zakupów. Celem dla kupujących w dłuższym terminie pozostaje poziom 67,60$.

Ropa naftowa

Niemiecki DAX ma problem ze strefą oporową

Niemiecki Dax ma problem z pokonaniem strefy przy poziomie 12 370 pkt. Rynek wyraźnie zatrzymał, jednak spadać również nie chce. Dlatego też należy uważać z pozycjami krótkimi. Ewentualne pokonanie strefy, może doprowadzić do kolejnej dynamicznej fali wzrostowej. W przypadku jednak spadków, należy brać pod uwagę wsparcie przy 12 190 pkt.

Indeks DAX

Intrady, utrzymywana jest tendencja wzrostowa. Rynek kilak razy dawał świetne sygnały do dołączenia do trendu. Większe spadki mogą się pojawić dopiero po wybiciu poziomu 12 280 pkt dołem. Z kolei wyjście na nowe maksima, może doprowadzić do kolejnej fali wzrostowej.

Indeks DAX

Kalendarz makro na 29 kwietnia

Dzisiejszy kalendarz nie zawiera danych, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć an rynek. Właściwie jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę podczas sesji europejskiej, to przemówienie prezesa Banku Anglii – Carney’a, o godzinie 10:10. Natomiast podczas sesji amerykańskiego poznamy szereg odczytów o godzinie 14:30.

Kalendarz makroekonomiczny 29 kwietniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here