Naga Marketsspadające ceny ropy naftowejNowy tydzień rozpoczyna się do spadków na ropie naftowej, które zawdzięczamy informacji mówiącej o przesunięciu planowanego na dziś spotkaniu OPEC+. Powodem takiego ruchu mają być utrzymujące się napięcia pomiędzy Arabia Saudyjską a Rosją.  W przypadku braku porozumienia, wyczekiwana korekta na “czarnym złocie” może nie nadejść tak szybko. Czego spodziewać się po poniedziałkowej sesji?


Co słychać na rynku?

  • Podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej możemy obserwować lepsze nastroje, Nikkei i Kospi zyskują ponad 3%, a S&P/ASX 200 notowany jest ponad 4% wyżej.
  • Z kolei kontrakty na amerykańskie indeksy i indeks DAX zyskują ponad 3%. Warto jednak dodać, że giełdy w Chinach były dziś zamknięte z powodu święta
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 70 tysięcy chorych, a zmarło ponad 4700 osób, może nie są to rekordowe wyniki, niemniej pandemia cały czas rośnie.

Zobacz także: Strategia PSV: DAX utrzymuje wsparcie wolumenowe – sekwencja wzrostowa może nabrać tempa

Cena ropy naftowej z ogromną luką spadkową

Ceny ropy rozpoczęły nowy tydzień od bardzo silnego spadku. Brent i WTI otworzyły się około 8% niżej po tym jak grupa OPEC+ przesunęła dzisiejsze spotkanie na co najmniej czwartek (9 kwietnia). Powodem opóźnienia mają być napięcia między Rosją, a Arabią Saudyjską. Niemniej od momentu otwarcia rynku cena ropy zdołała odrobić ponad połowę spadku. “ – komentują analitycy XTB.

Patrząc technicznie na na notowania czarnego złota, kurs zdołał wybronić kluczową strefę oporową przy poziomie 28$ za baryłkę. Niemniej pomimo sporej luki spadkowej, to kupujący mają przewagę. Aktualnie opór jest testowany ponownie. Dopóki nie dojdzie do jego wybicia wciąż możliwe są dalsze spadki, niemniej zanegowanie struktury 1:1 może przyczynić się do większego umocnienia.

Wykres ropy anftowej
Ropa naftowa WTI interwał H4

Coraz więcej zarażonych na świecie!

Liczba nowych przypadków koronawirusa wciąż rośnie. Nagły skok mogliśmy obserwować w ubiegły piątek, co było spowodowane zmianą liczenia we Francji, od teraz do statystyk liczą się też osoby przebywające w domach opieki dla seniorów. Wczoraj ponownie doszło do wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. W niedzielę na całym świecie przybyło ponad 70 tysięcy nowych przypadków, z kolei zmarło ponad 4700 osób. Najwięcej przypadków zakażeń odnotowywanych jest w Stanach Zjednoczonych.  

Dzienna liczba przypadków zarażeń
źródło: www.worldometers.info

Zobacz także: PKN Orlen przeznaczył łącznie ponad 100 mln zł na walkę z koronawirusem

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 6 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek. Podczas dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę jedynie na wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii, inne dane są raczej drugorzędne. Inwestorzy w dalszym ciągu będą się skupiać na informacjach dotyczących koronawirusa oraz ropy naftowej. Zmienność wciąż powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here