Naga MarketsLogo ropy naftowejPrzed nami kolejna ciekawa sesja handlowa. W czwartek uwaga inwestorów będzie skupiona przede wszystkim na ropie naftowej. Dziś odbędzie się bowiem spotkanie OPEC+, które powinno nadać kierunek dla notowań ropy naftowej. Jednak to nie jedyne ważne wydarzenie, ponieważ o godzinie 14:30 poznamy dane o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w USA, które mogą wstrząsnąć kursem dolara, jak i głównymi indeksami giełdowymi. Czego spodziewać się po czwartkowej sesji?

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajsza sesję na plusie, Dow Jones zyskał 3,44%, S&P500 zamknął się 3,41% wyżej, a Nasdaq zanotował +2,58%
  • W Azji nastroje również są dobre, chińskie indeksy znajdują się niewielkim minusie, australijski S&P/ASX 200 i koreański Kospi zyskują odpowiednio 2,5% i 1,18%, z kolei niewielkie cofnięcie widać na japońskim indeksie Nikkei (-0,48%)
  • Kontrakty na indeks DAX wskazują na wyższe otwarcie w stosunku do wczorajszego poziomu zamknięcia
  • Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wciąż rośnie, wczoraj przybyło ponad 83 tysiące chorych, a zmarło 6400 osób, pandemia niestety cały czas rośnie.

Strategia PSV: Nadal brak istotnych zmian na DAX – indeksy czekają na okazję do ruchu

Cena ropy naftowej

Inwestorzy z niecierpliwością czekają na dzisiejsze spotkanie OPEC+. Emocje na pewno są duże, co widać po wczorajszym ruchu, z którym mieliśmy do czynienia po godzinie 20:00. Cena ropy naftowej wystrzeliła w górę po informacji z Algierii dotyczącej potencjalnego “olbrzymiego cięcia wydobycia”. Niemniej wiążące ustalenia mają zapaść dopiero dziś, dlatego też na “czarnym złocie” powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie

Patrząc technicznie na ropę WTI, w ostatnim czasie doszło do obrony kluczowego oporu technicznego prz 28$ za baryłkę. Dopóki kurs znajduje się poniżej, wciąż niewykluczone są dalsze spadki, nawet w okolice ostatnich minimów.

Ropa naftowa WTI
Ropa naftowa w oczekiwaniu na spotkanie OPEC+, interwał H4

Liczba zachorowań dalej rośnie

Liczba nowych przypadków koronawirusa wciąż rośnie. Pomimo, że niektóre kraje europejskie planują zmniejszenie obostrzeń już w świętą, członkowie WHO ostrzegają przed takimi krokami. Wczoraj liczba zachorowań na COVID-19 w ujęciu dziennym była niemal identyczna jak w dniu poprzednim. W środę na całym świecie przybyło ponad 84 tysiące nowych przypadków, a liczba zgonów wyniosła 6414 Najwięcej przypadków zakażeń odnotowywanych zostało w Stanach Zjednoczonych (wczoraj +32 tys.).  

Statystyki dotyczące koronawirusa
źródło: www.worldometers.info

Zobacz także: BioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na czwartek 9 kwietnia

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na czwartek. Dziś inwestorzy będą zwracać uwagę na dane odnośnie nowej liczby bezrobotnych w USA, a także na ustalenia płynące ze spotkania OPEC+. Ponadto wciąż na uwadze należy mieć informacje dotyczące koronawirusa. Traderzy nie powinni więc narzekać na brak zmienności.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.
Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here