Naga MarketsŻurawie pompowe ropy naftowejPrzed nami kolejna sesja handlowa po weekendzie. Od poniedziałku zmienność utrzymuje się na średnim poziomie. Wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się na nieznacznym minusie. NASDAQ stracił 0,01%, S&P500 zaledwie 0,03%, a Dow Jones zamknął się  0,05% pod kreską. Dzień zakończył się przy minimach sesyjnych, nie było widać odbicia za zakończeniu. Jeżeli chodzi o dane makro, to wczoraj poznaliśmy między innymi wynik inflacji PPI, która okazała się gorsza niż oczekiwano, dlatego też dzisiejsze dane o inflacji konsumenckiej również mogą być negatywne. Dodatkowo dziś przemawiać będą członkowie EBC, o godzinie 10:15 będzie to prezes EBC – Mario Draghi. Po południu, o 14:30 poznamy wspomniany wskaźnik inflacji konsumenckiej CPI z USA. A o godzinie 16:30 warto zwrócić uwagę na dane o zapasach. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na ropie, oraz indeksie Nasdaq i DAX.


Ropa naftowa kontynuuje spadki zgodnie z oczekiwaniami

Ropa WTI odbija zgodnie z oczekiwaniami od strefy oporu przy 54,5$. Poziom wynika z klasycznej strefy ZZB oraz układu Overbalance, czyli największej korekty na ostatniej fali spadkowej. Dopóki cena znajduje się poniżej górnego ograniczenia układu, obowiązuje tendencja spadkowa i celem powinno być wybicie nowych minimów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena ropy naftowej WTI 12 czerwca 2019

NASDAQ z szansą na korektę

Wtorkowa sesja rozpoczęła się od wzrostów, niewiele zabrakło do przetestowania strefy oporowej przy 7615 pkt, która w średnim terminie pozostaje kluczowa. Po otwarciu giełd w USA mogliśmy obserwować zwrot akcji i nieco większe spadki. Niemniej dopóki strefa przy 7500 pkt trzyma, obowiązuje tendencja wzrostowa. Dopiero załamanie układu 1:1, będzie sygnałem do większych spadków. Wtedy możliwy jest ruch nawet w kierunku 7300 pkt.

Wykres indeksu Nasdaq 12 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX koryguje wzrosty

Wczoraj niemiecki indeks Dax rozpoczął sesję od wzrostów. Spadki pojawiły się po wejściu Stanów Zjednoczonych na rynek, to jest po godzinie 15:30. Aktualnie widziałbym scenariusz z korektą, a następnie ponownym impulsem w górę. Biorę pod uwagę dwa wsparcia. Pierwsze znajduje się przy 12 075 pkt, a drugiej przy 12 045 pkt. Dopiero w momencie wybicia dołem układu 1:1, spodziewałbym się przyspieszenia ruchu spadkowego, w przeciwnym razie Dax moze kierować się na nowe lokalne szczyty.

Wykres indeksu DAX 12 czerwca 2019

Kalendarz makro na środę 12 czerwca

Kalendarz makro 12 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here