Naga MarketsPoranna kawa z rynkamiPrzed nami pierwsza sesja handlowa po świętach. Wczoraj co prawda rynek walutowy działał, jednak większość giełd startuje dopiero dzisiaj. Jeżeli chodzi o dzisiejszy dzień, to w kalendarzu nie ma danych makro, spokojnie było także na sesji azjatyckiej. Dziś nie spodziewałbym się większej zmienności, rynki powoli budzą się po kilkudniowej przerwie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na ropie WTI, złocie, AUD/USD oraz USD/JPY.


Ropa – trend wzrostowy przyspiesza

Cena ropy WTI nie zamierza spadać. Wczoraj rynek wybił z dużą dynamikę strefę oporową przy poziomie 64$. Tym samym kurs ropy naftowej znajduje się na najwyższych poziomach od początku roku. Niewykluczone, że zmierzamy w kierunku kolejnej strefy oporowej czyli nawet 67,60$ za jedną baryłkę. Aktualnie wybita strefa przy 64$, staje się wsparciem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa naftowa

AUD/USD – fałszywe wybicie górą

W ostatnim przeglądzie pisałem o potencjalnych wzrostach na AUD/USD. Kurs dolara australijskiego wybił górą zarówno linię poprowadzoną po ostatnich szczytach, jak i średnią 200 sesyjną. Niestety wybicie okazało się fałszywe i w tej chwili obserwujemy zwrot. Wsparciem, które biorę pod uwagę jest poziom 0,7090, czyli lokalny układ 1:1. Jeżeli spadki byłyby silniejsze, to cały czas należy pamiętać o strefie przy 0,7040.

dolar asustralijski

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Złoto utrzymuje się poniżej strefy oporowej

Cena złota utrzymuje się poniżej poziomu 1278$, który w dalszym ciągu stanowi kluczowy opór. Dopiero wyjście powyżej zielonej strefy, mogłoby zmienić tendencję na wzrostową. Jak na razie obowiązuje scenariusz spadkowy, z celem nawet na kolejne zniesienie Fibonacciego – 50%.

cena złota

Kurs dolara do jena bez wyraźnego kierunku

Kurs dolara do jena od tygodnia utrzymuje się w bardzo wąskiej konsolidacji, poniżej poziomu 112,20, który jest istotnym oporem. Wybicie tego poziomu powinno skutkować silnym ruchem w górę. Wsparciem pozostaje strefa przy 111,00, i dopiero jej wybicie byłoby sygnałem na spadki.

Kurs dolara do jena

Kalendarz makro na 23 kwietnia

Podczas dzisiejszej sesji brakuje odczytów, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na rynki. Można zwrócić uwagę jedynie na godzinę 16:00, kiedy będą publikowane dane z USA, z rynku nieruchomości.

kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here