Naga MarketsPolityka przyćmiła wczorajsze, jastrzębie minutki FOMC, a dolar nadal osłabia się wobec pozostałych walut z grupy G8. EURUSD w czwartkowy poranek notuje już piąty dzień wzrostów z rzędu, a USDCAD testuje zniesienie 61,8. 


Dzisiejszy rozkład stóp zwrotu nie imponuje – liderem wzrostów pozostaje NZD, które zyskuje wobec dolara niemal 0,25%. USD umacnia się jedynie w stosunku do walut bezpiecznych (JPY, CHF) jak i CAD:

Ropa wciąż drożeje

Ponowna eskalacja konfliktu w Syrii i widmo amerykańskiej interwencji, a także rosyjskiej odpowiedzi na agresję Zachodu w stosunku do reżimu prezydenta Assada powoduje, że ceny ropy naftowej kontynuują swój byczy rajd. WTI pokonało już okolice $66,50 czyli poziom szczytów ze stycznia oraz marca i czwartkowe przedpołudnie jak na razie buduje czwartą z rzędu, wzrostową świecę na wykresie:

USOIL dzięki TradingView

Zdaniem analityków Barclays obecna, wzrostowa tendencja na rynku ropy naftowej może doprowadzić do tego, że jeszcze w tym miesiącu ceny brent powrócą powyżej poziomu 70 dolarów za baryłkę. To już druga zmiana prognoz analityków banku, którzy w swoim dzisiejszym raporcie surowcowym przekonują, że ceny czarnego złota w tym roku uśrednią się wokół poziomu $63. W 2019 średnia cena ropy ma być o trzy dolary niższa. 

USDCAD dzięki TradingView

Wzrostom cen ropy sprzyja również OPEC, a konkretniej – Arabia Saudyjska. Producent zamierza ograniczyć eksport ropy naftowej, skupiając się na jej przetwórstwie i sprzedaży produktów rafinacji, co w naturalny sposób ograniczy podaż tego surowca na rynku. Ponad to, saudyjski minister ropy Suhail Al-Mazroui stwierdził dziś, że celem sojuszu producentów ropy jest utrzymanie wzrostowego momentum cen w trakcie trwania porozumienia o cięciu produkcji. Najważniejszym wydarzeniem dla rynku pozostaje posiedzenie OPEC w Wiedniu, które odbędzie się już 22 czerwca.

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek, 12 kwietnia

Partnerem porannego przeglądu rynków jest broker FX88 dający swoim klientom dostęp do rachunku ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCDRL [CDL] – czas na nowe, historyczne maksima? – analiza na zamówienie
Następny artykułGuten Morgen DAX 12.04.2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here