Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPodczas wczorajszej sesji inwestorzy wyczekiwali na minutes FOMC, które zostały opublikowane o godzinie 20:00. Niemniej wydarzenie to nie przyniosło większej zmienności. Protokół z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej został przyćmiony przez raport Reutersa, który poznaliśmy przed godziną 19:00. Zaraz po tym indeksy giełdowe ruszyły w dół. czy właśnie jesteśmy świadkami rozpoczęcia większej korekty na rynku akcji?


Rynek akcji w dół po raporcie wydanym przez Reuters

Podczas gdy inwestorzy czekali wczoraj na zapiski z ostatniego posiedzenia FOMC, na rynku pojawił się raport wydany przez Reutersa, który mówi jasno, że porozumienie handlowe pomiędzy USA i Chinami nie zostanie osiągnięte w tym roku. Reakcja rynku nie powinna dziwić, ryzykowniejsze aktywa zanurkowały, a cena złota wzrosła. 

Najważniejsze stwierdzenia z minutes FOMC:

  • Członkowie uważają, że zagrożenia wzrosły
  • Stopy procentowe znajdują się na odpowiednim poziomie po ostatniej obniżce
  • Jednogłośnie stwierdzono że ujemne stopy procentowe są nieatrakcyjne dla USA
  • Recesja w średnim terminie wydaje się mało prawdopodobna

Indeksy giełdowe w dół

Po opublikowanym raporcie Reuteresa, rynek akcji ruszył w dół. Spadki były widoczne nie tylko w USA, ale także na kontraktach na rynku europejskim. Patrząc na niemiecki indeks DAX, doszło do wybicia z szerokiego zakresu konsolidacji. Co prawda pierwsze wybicie okazało się fałszywe jednak już po zamknięciu rynku kasowego sprzedający ponownie sprowadzili kurs poniżej poziomu 13 140 pkt. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od luki spadkowej i wybicia najniższych poziomów od dwóch tygodni. Aktualnie strefę przy 13 140 pkt należy traktować jako opór. Dopóki kurs znajduje się poniżej, istnieje szansa na pogłębienie spadków. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu 1:1, który został zaznaczony pomarańczowymi prostokątami.

Wykres niemieckiego Daxa
DAX interwał H4

Zobacz także: Idea Bank i znikające pieniądze z rachunków bankowych, klienci oburzeni

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na czwartek 21 listopada

Najważniejszym publikacją dzisiejszej sesji “minutes” EBC, zapiski z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego poznamy o godzinie 13:30. Poza tym o 14:30 i 16:00 opublikowane zostaną dane z USA. Warto również dodać, że o 14:40 rozpocznie się przemówienie prezesa Banku Kanady.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here