Naga MarketsGrant Spencer, pełniący obowiązki gubernatora RBNZ

Grant Spencer, pełniący obowiązki gubernatora RBNZZgodnie z rynkowymi oczekiwaniami Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) utrzymał wczorajszego wieczora stopy procentowe na niezmienionym poziomie 1.75%. Było to pierwsze posiedzenie banku centralnego, któremu przewodniczył nowy gubernator – Grant Spencer. Zastąpił na tym stanowisku Greame Wheelera.


Karuzela na Nowozelandczyku – spadki w pierwszej reakcji

W momencie publikacji decyzji oraz oświadczenia polityki pieniężnej NZD/USD reagował spadkami o kilkadziesiąt pipsów. Silniejsze osunięcie przyniosła jednak dopiero sesja czwartkowa i start europejskiego poranka, gdzie widzieliśmy re-test poziomu 0.7170. Najważniejsze fragmenty i nagłówki podsumowania decyzji RBNZ zebrano poniżej:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Polityka pieniężna musi pozostać akomodacyjna w dłuższym okresie czasu
  • Inflacja w średnim terminie powinna utrzymywać się w okolicach poziomów docelowych
  • Słabszy dolar nowozelandzki pomógłby lokalnej gospodarce
  • Wzrost PKB w Q2 2017 pokrył się z oczekiwaniami
  • Dynamika cen nieruchomości mieszkalnych na kontrolowanych poziomach
  • Nadal występuje sporo niepewności ekonomicznych, które mogą wymagać reakcji ze strony polityki pieniężnej

Brak zmian w zakresie stóp oraz poważniejszej aktualizacji oświadczenia polityki monetarnej spowodował, że reakcje rynku na posiedzenie RBNZ były raczej przytłumione. Pełna treść publikacji dostępna jest na stronie banku centralnego. W najbliższym czasie notowania NZD będą uzależnione przede wszystkim od powyborczej niepewności oraz rozwoju sytuacji na USD – w związku z tym ciężko liczyć na dynamiczniejszą aprecjację popularnego kiwi.

NZD/USD D1 – test strefy S/R od dołu

„Wciąż nie wiemy jaka koalicja zawiąże się po wyborach parlamentarnych w Nowej Zelandii, które miały miejsce w ten weekend. Lider populistycznej partii New Zealand First! stwierdził, że dopiero po ostatecznym podliczeniu głosów zdecyduje z kim utworzyć nowy rząd. Partia Winstona Petersa zdobyła aż 7,5% wszystkich głosów, co przekłada się na dziewięć miejsc w nowym parlamencie. O tych dziewięciu deputowanych walczyć będą pozostający w większości Nacjonaliści oraz Partia Pracy”czytaliśmy we wczorajszym komentarzu Adama Raka.

Decyzja RBNZ nie była w stanie odwrócić trendu na AUD/NZD, gdzie notowania nadal przesuwają się na korzyść Nowozelandczyka. Wykres dzienny testuje jednak obecnie wsparcie na wysokości lipcowych maksimów, które może być dobrą okazją do odbicia na korzyść Australijczyka.

AUD/NZD D1

Spokojny kalendarz makro – dużo wystąpień urzędników

W czwartkowym kalendarzu makroekonomicznym, najistotniejsza publikacja pojawi się o godzinie 14:30 i dotyczyła będzie amerykańskiego PKB. Wcześniej w przeciągu dnia wysłuchamy kilku wystąpień przedstawicieli największych banków centralnych.

Źródło: pl.investing.com

Europejski poranek to również prognozowane wyniki hiszpańskiej inflacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here