Naga MarketsZnak na drodze wskazujący kierunek "New Zealand" Nowa ZelandiaPodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować chwilowe wyhamowanie spadków na światowych parkietach. Początek dnia w Europie był raczej pozytywny, niemniej ostatecznie indeksy giełdowe zakończyły dzień na minusie. Jeżeli chodzi o najważniejsze wydarzenie tej nocy, była to decyzja RBNZ w sprawie stóp procentowych. Bank zaskoczył rynek, zdecydowano się na większe cięcia niż oczekiwali tego inwestorzy. Zobaczmy, jak prezentują się wykresy NZDUSD i DAXa w środowy poranek.


RBNZ nie zmienia poziomu stóp procentowych

W nocy poznaliśmy decyzję RBNZ w sprawie stóp procentowych. Rynek spodziewał się cięcia o 25 punktów bazowych, podczas gdy wyniosło ono 50 p.b.! Stopa procentowa wynosi 1,00%. Nie powinna więc dziwić reakcja na Forex, kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD zareagował silnym ruchem w dół.

Cięcie stóp procentowych w NZD

Najważniejsze stwierdzenia z konferencji RBNZ:

  • Obniżka o 50 p.b.
  • Gubernator RBZN, Orr, powiedział, że może być konieczne wprowadzenie ujemnych stóp procentowych
  • Kolejne obniżka jest zapowiedziana na listopad
  • Dzisiejsza obniżka nie wyklucza dalszych działań ze strony banku

Jak komentuje Westpac po posiedzeniu RBNZ: “była to oszałamiająca decyzja” , “w przeszłości tak duże obniżki mogliśmy obserwować przy skrajnych sytuacjach, takich jak atak terrorystyczny z 11 września czy po trzęsieniu ziemi w Christchurch”

Kurs dolara nowozelandzkiego tonie. W minutę po decyzji zanurkował o 100 pipsów, następnie ruch w dół pogłębiał się. O godzinie 6:00 za jednego dolara NZD trzeba zapłacić 0,6400 USD.

Wykres NZDUSDPatrząc na szeroki przedział czasowy, doszło do wybicia dołków z 2018 roku. Aktualnie kluczowym oporem pozostają okolice 0,6490, gdzie znajdują się minima z maja i czerwca tego roku. Trend pozostaje spadkowy, a sytuacja fundamentalna przemawia za dalszą przeceną.

NZDUSD kurs dolara 7 sierpnia 2019

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX koryguje spadki

Dax próbuje odrabiać ostatnie silne spadki. Wtorkowa sesja rozpoczęła się od wzrostów, niemniej druga połowa sesji należała do sprzedających. Ostatecznie niemiecka giełda zamknęła się na minusie wynoszącym niecałe 0,8%. W nocy jednak rynek kontraktów kontynuuje odbicie, dlatego też dziś powinniśmy zobaczyć wyższe otwarcie, co widać również na poniższym wykresie. Kluczowym oporem w dalszym ciągu jest górne ograniczenie układu Overbalance, które wypada w strefie przy poziomie 11 825 pkt. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy. Wsparciem pozostaje bronione wczoraj mierzenie 50% Fibonacciego.

DAX indkes giełdowy 7 sierpnia 2019

Kalendarz makro na środę 7 sierpnia

Kalendarz makroekonomicznytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here