Naga MarketsRBNZ nie zmienia stóp procentowychPrzed nami kolejna sesja handlowa. Początek tygodnia dostarczył wielu emocji, zmienność jest wysoka, przez co na rynku pojawiło się wiele okazji inwestycyjnych. Jak będzie dziś? Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na NZD/USD, złocie oraz indeksie Nasdaq i DAX. 


Podsumowanie najważnejszych wydarzeń rynkowych z Comparic24.TV:

RBNZ tnie stopy procentowe do poziomu 1,5%

RBNZ decyduje się zgodnie z oczekiwaniami na obniżenie poziomu stóp procentowych do poziomu 1,5%. Kurs dolara nowozelandzkiego reaguje silnym, jednak chwilowym spadkiem, wybijając nowe tegoroczne minima.

Gubernator Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) Adrian Orr, powiedział na konferencji prasowej, że wojna handlowa na linii USA – Chiny jest jednym z głównych problemów banku. Był on także zaskoczony słabszym spadkiem nastrojów biznesowych i wydatków konsumentów. Wypowiedział się także na temat dalszej polityki banku: “Istnieją spore niepewności, co do ścieżki stóp procentowych dla Nowej Zelandii”.

W nocy poznaliśmy także dane z Chin, natomiast nie miały one dużego przełożenia na kursy walut, zmienność nie odbiegała od średniej.

Kalendarz makroekonomiczny 8 maja 2019

Kurs dolara nowozelandzkiego

Kurs NZD/USD reaguje wyraźnymi spadkami na decyzję RBNZ, znajdując się na najniższych poziomach w tym roku. Ruch jest jednak chwilowy, w pierwszej reakcji cena osunęła się ponad 70 pispów, jednak w tej chwili ruch został zniwelowany do zaledwie kilkunastu pipsów. Niemniej, dopóki kurs znajduje się poniżej strefy przy 0,6590, obowiązuje scenariusz spadkowy.

Kurs dolara nowozelandzkiego 8 maja 2019

Na niższym interwale czasowym wziąłbym pod uwagę poziom 0,6630, jest to górne ograniczenie układu Overbalance, które powinno “trzymać” trend spadkowy. Dopiero jego zanegowanie może doprowadzić do zmiany tendencji na wzrostową.

Kurs dolara nowozelandzkiego 8 maja 2019

Złoto w końcu wybije górą strefę przy 1285$

Na złocie w dalszym ciągu mamy do czynienia z lokalną formacją podwójnego dna. Aktualnie cena znajduje się nieznacznie powyżej strefy oporowej przy 1285$, co może doprowadzić do jej wybicia na dzisiejszej sesji. Pierwszym celem dla kupujących pozostaje linia poprowadzona po ostatnich szczytach, a następnie równość z poprzednią korektą – 1309,5$.

Cena złota XAUUSD 8 maja 2019

Nasdaq dociera do układu Overbalance

Od dłuższego czasu wspominałem o układzie korekcyjnym, który obowiązuje od początku roku na indeksie Nasdaq. Wczoraj wieczorem doszło do przetestowania dolnego ograniczenia układu, jak na razie jest ono bronione. Dopóki kurs go nie zaneguje, obowiązuje tendencja wzrostowa. Jego ewentualne pokonanie, może doprowadzić do silnej fali wyprzedaży.

Indeks Nasdaq 9 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX pogłębia spadki

Wczoraj po wybiciu dołem strefy przy 12 270 pkt, niemiecki Dax zgodnie z oczekiwaniami kontynuował ruch w dół. Wczorajszy komentarz brzmiał następująco “Pomimo wybicia poziomu 12 270, myślę, że będzie on istotny na dzisiejszej sesji. Po otwarciu luką spadkową, jak na razie strefa jest broniona, zejście poniżej, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży.” Scenariusz korekcyjny obowiązuje. Niewykluczone są spadki nawet do dolnego ograniczenia układu Overbalance, czyli poziomu 11 935 pkt. O powrocie do wzrostów można myśleć dopiero w momencie wyjścia ceny powyżej poziomu 12 270 pkt.

Indeks Dax 8 maja 2109

W przypadku korekty wzrostowej, jako najbliższy opór należy wziąć pod uwagę poziom 12 146 pkt. Dopiero jego wybicie może doprowadzić do większych wzrostów.

Indeks Dax 8 maja 2109

Zapraszam Cię także na webinar, na którym poruszę strategię intraday dla indeksu DAX. Słyszymy się już w czwartek o godzinie 20:00.

Kalendarz makro na 8 maja

Na dzisiejszej sesji należy zwrócić uwagę przede wszystkim na godzinę 13:30, kiedy poznamy protokół z ostatniego posiedzenia EBC, przemawiać będzie także prezes banku – Mario Draghi. Po południu, dla osób spekulujących na ropie WTI, należy pamiętać o danych o zapasach – godzina 16:30.

Kalendarz makroekonomicznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here