Naga MarketsPrzed nami druga sesja w nowym miesiącu. Wczoraj zmienność utrzymywała się podwyższonym poziomie między innymi dzięki większej aktywności Donalda Trumpa, a także za sprawą rozczarowującego odczytów przemysłowego wskaźnika ISM z USA. Dziś Kalendarz makro jest raczej ubogi w dane, przez co ruchy mogą być ograniczone, no chyba, że prezydent USA znowu wykaże się inwencją. Jeśli chodzi o dzisiejszą sesję azjatycka, najważniejszym wydarzeniem była decyzja RBA w sprawie stóp procentowych. jak zareagował kurs AUDUSD? Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Kurs dolara australijskiego w dół po decyzji RBA

Punktualnie o godzinie 4:30 poznaliśmy decyzję RBA w sprawie stóp procentowych. Inwestorzy oczekiwali, że bank centralny pozostawi stopy na niezmienionym poziomie wynoszącym 0,75%, tak też się stało. Decyzja była raczej pewna, prawdopodobieństwo zmiany ze strony RBA wynosiło zaledwie 8%.

“Biorąc pod uwagę te skutki niższych stóp procentowych oraz długie i zmienne opóźnienia w prowadzeniu polityki pieniężnej, Rada postanowiła utrzymać stałą stopę procentową na tym posiedzeniu, jednocześnie monitorując rozwój sytuacji, w tym na rynku pracy. Rada zgodziła się również, że ze względu na czynniki zarówno globalne, jak i krajowe, uzasadnione jest oczekiwanie, że aby osiągnąć pełne zatrudnienie i cel inflacyjny, w Australii konieczny będzie dłuższy okres niskich stóp procentowych. Rada jest przygotowana do dalszego ułatwiania polityki pieniężnej, jeśli będzie to konieczne do wspierania zrównoważonego wzrostu gospodarczego, pełnego zatrudnienia i osiągnięcia celu inflacyjnego z biegiem czasu.”

Stopy procentowe w Australii
Decyzja ws. stóp,źródło: investing.com

Patrząc technicznie na kurs dolara australijskiego do kurs dolara amerykańskiego, doszło do wybicia górą oporu przy 0,6820. W tej chwili strefa zaznaczona kolorem zielonym powinna działać jako wsparcie. Z kolei w przypadku dalszej wędrówki na wyższe poziomy, należy wziąć pod uwagę opór znajdujący się przy współczynniku 61,8% – 0,6862.

Wykres AUDUSD
AUDUSD interwał H4

Zobacz także: DAX blisko 400 punktów w dół w poniedziałek, Trump ponownie psuje nastroje 

Partnerem porannych przeglądów jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek 3 grudnia

Podczas dzisiejszej sesji kalendarz makroekonomiczny jest dość skąpy. Podczas sesji europejskiej należy zwrócić uwagę jedynie na godzinę 8:30 i 10:30. Z kolei po południu nie poznamy żadnych kluczowych danych makro. Jedynie w przypadku rozgrywania ropy naftowej, można przyjrzeć się raportowi API, który zostanie opublikowany bardzo późnym wieczorem – o 22:30.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.ocm


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here