Naga MarketsPoranny przegląd rynków: RBA pozostawia stopy bez zmian, AUD/USD traciW godzinach nocnych poznaliśmy gorsze dane o wydatkach gospodarstw domowych, a nad ranem decyzję RBA w sprawie stóp procentowych. Na dziś nie są jednak zaplanowane żadne kluczowe publikach, dlatego rynki mogą się skupiać na doniesieniach dotyczących koronawirusa. Zapraszamy na poranny przegląd.

  • RBA pozostawia stopy procentowe w Australii na dotychczasowym poziomie, AUDUSD nieznacznie traci
  • Kontrakt na niemiecki indeks DAX jest notowany nieco poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia
  • Nocne dane z Japonii pokazują większy spadek wydatków gospodarstw domowych niż się tego spodziewano

Kurs dolara AUD w dół po decyzji RBA

Oprócz publikacji danych z Japonii, w godzinach nocnych poznaliśmy także decyzję RBA w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z rynkowymi szacunkami Bank Rezerwy Australii pozostawił stopy na dotychczasowym poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reakcja podczas samego komunikatu, czyli po godzinie 6:00 była niezauważalna, niemniej cały wzrost jaki obserwowaliśmy po północy został zniwelowany z nawiązka, kurs AUD/USD znajduje się pod kreską.

Patrząc technicznie na wykres, kurs dolara australijskiego zbliża się do kluczowej strefy wsparcia przy 0,6950. Jeżeli w tym miejscu pojawią się kupujący, niewykluczony  jest kolejny impuls wzrostowy. W przeciwnym razie zanegowanie poziomu może prowadzić do pogłębienia spadków.

Wykres AUD/USD
AUD/USD po decyzji RBA

Jeśli chodzi z kolei o sytuację pandemiczną, ta wciąż jest poważana. Średnia liczba zachorowań z ostatnich 7 dni wciąż rośnie, a pomimo, że od kilku dni “słupki” nieco spadły, tak z dnia na dzień przybywa ponad 150 tysięcy nowych chorych. Niemniej rynki wyraźnie ignorują zagrożenie, co było dobrze widać po wczorajszej sesji, gdzie indeksy giełdowe na całym świecie zakończyły dzień na wyższych poziomach.

Liczba zachorowań na koronawirusa 7 lipca 2020
Pandemia wciąż się rozszerza

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na wtorek 7 lipca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na wtorek 7 lipca. Dziś nie poznamy ważniejszych odczytów makro, dlatego też nie należy spodziewać się ponadprzeciętnej zmienności. Podczas sesji europejskiej można zwrócić uwagę na dane o produkcji przemysłowej z Niemiec – godzina 8/:00, z kolei po południu o 16:00 poznamy indeks Ivey PMI z Kanady oraz liczbę miejsc pracy dzięki turystyce w USA.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here