Naga MarketsAnaliza rynków finansowychW poniedziałki zmienność utrzymuje się raczej na niższym poziomie. Jednak ta reguła nie miała zastosowania wczoraj… Podczas pierwszego dnia handlowego w nowym tygodniu mogliśmy obserwować kontynuację wzrostów na rynku akcji. W Europie niemiecki DAX zdołał dynamicznie wybić się powyżej psychologicznej bariery 13 000 pkt, znajdując się najwyżej w tym roku, a indeksy w USA osiągnęły po raz kolejny najwyższe poziomy w historii. Wczoraj mocne wzrosty widoczne były także na GPW. Po tym jak w piątek rynek był zamknięty, indeks WIG20 zdołał “wykręcić” w poniedziałek wynik na poziomie+3,2%. Z kolei podczas sesji azjatyckiej najważniejszym wydarzeniem była decyzja RBA w sprawie stóp procentowych. Sprawdźmy jak przedstawia się aktualna sytuacja na kursie dolara australijskiego i niemieckim indeksie DAX. 


  • Pozytywne nastroje na rynku akcji spowodowane zbliżającym się porozumieniem handlowym
  • RBA pozostawia stopy procentowe na niezmienionym poziomie (-0,75%)

Kurs dolara australijskiego w górę po decyzji RBA

Podczas sesji azjatyckiej najważniejszym wydarzeniem była niewątpliwie decyzja Banku Rezerwy Australii (RBA) w sprawie stóp procentowych. Rynek oczekiwał, że główna stopa procentowa zostanie niezmienionym poziomie, wynoszącym 0,75%. Zgodnie z oczekiwaniami RBA nie zaskoczył i utrzymał stopy. Najważniejsze informacje z komunikatu:

  • Możliwe luzowanie polityki jeśli będzie potrzebne wsparcie zrównoważonego wzrostu
  • Inflacja w 2021 r. wyniesie nieco powyżej 2%.
  • Bezrobocie spadnie do poziomu nieco poniżej 5% w 2021 r
  • Ostatnie dane dotyczące inflacji były zasadniczo zgodne z oczekiwaniami
  • Dolar australijski znajduje się w dolnym przedziale konsolidacji w ostatnim czasie
  • W ostatnim akapicie oświadczenia, RBA dodała następujące zdanie: “Proces łagodzenia polityki pieniężnej od czerwca wspiera wzrost zatrudnienia i dochodów w Australii oraz powrót inflacji do średniookresowego celu”.
Źródło: investing.com

Kurs dolara australijskiego AUDUSD odbił się od strefy wsparcia przy 0,6880. Poziom ten wynikał z poprzednich lokalnych szczytów, mamy więc do czynienia z sekwencją wzrostową. Tak długo jak kurs utrzymuje się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy. Dopiero zanegowanie poziomu mogłoby doprowadzić do większej korekty spadkowej z celem na współczynnik 50% Fibonacciego.

Wykres AUDUSD
AUDUSD interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX ponownie najwyżej w tym roku

Pozytywne nastroje udzielają się inwestorom na całym świecie. Wczoraj niemiecki indeks giełdowy DAX, ponownie znalazł się na najwyższym poziomie w tym roku. Motorem napędowym podczas poniedziałkowej sesji były nadzieje co do szybkiego podpisania wstępnego porozumienia handlowego między dwiema największymi światowymi gospodarkami. Pomogły także PMI z Europy. Pomimo, że od dłuższego czasu pokazują one spowolnienie, to wczorajsze odczyty okazały się nieznacznie lepsze od oczekiwań. Tym samym DAX z godziny na godzinę znajdował się coraz wyżej. Kurs dotarł do strefy oporowej, o której wspominaliśmy we wczorajszej analizie. Aktualnie obszar przy 13 155 pkt pozostaje kluczowy. W przypadku cofnięcia ważnym wsparciem jest dopiero strefa przy 12 850 pkt.

Wykres Daxa
DAX interwał D1

Kalendarz makro na wtorek 5 listopada

Dane makroekonomiczne
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here