Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Publikacje PMI w centrum uwagi inwestorów
Poranny przegląd rynków

W nocy odbyła się ostatnia debata prezydencka przed wyrobami w USA. Trump i Biden dyskutowali o kluczowych kwestiach, jednak nie miało to większego wpływu na rynki. W ostatnich dniach w sondażach utrzymuje się spora przewaga Bidena, jednak pamiętajmy, ze w poprzednich wyborach Donald Trump również nie był faworytem, a mimo to wygrał. Dziś inwestorzy będą się skupiać na publikacjach wskaźników PMI dla sektora przemysłu i usług, ponadto dominującym tematem pozostaje pandemia i pakiet stymulacyjny w USA.

  • Indeksy w USA zakończyły środową sesję na plusie, Dow Jones zyskał 0,54%, S&P500 zamknął się 0,52% niżej, a Nasdaq dodał 0,19%
  • Kontrakty na indeksy w Europie wskazują na wyższe otwarcie dzisiejszego handlu, DAX może się otworzyć ok. 30 punktów wyżej
  • Kurs EUR/USD testuje okrągły poziom 1,18 USD

Odbicie na niemieckim indeksie DAX

Wczoraj o poranku mogliśmy obserwować solidną przecenę na rynku akcji w Europie, co mazak z obawami o sytuację pandemiczną na Starym Kontynencie. Dziś z kolei nastroje mogą być dyktowane przez publikacje wskaźników PMI dla sektora przemysłu i usług. Główne indeksy zdołały wymazać znaczną cześć spadków z wczorajszego otwarcia. Patrząc na niemiecki indeks giełdowy, notowania odbiły się wskazywanej we wczorajszej analizie strefy wsparcia przy 12340 pkt.

Należy jednak zauważyć, że sentyment w ostatnim czasie jest spadkowy, a notowania bronią strefy oporowej przy poziomie 12600 pkt. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs będzie się utrzymywał poniżej, istnieje szansa na dalszą wyprzedaż. W przeciwnym razie, wybicie poziomu górą, otworzy drogę w kierunku górnego ograniczenia układu 1:1, które wypada przy 12760 pkt.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 23 października

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na piątek 23 października. Podczas sesji europejskiej należy zwrócić uwagę na dane o sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii, które poznamy o godzinie 8:00. Następnie czekają nas publikacje wskaźników PMI dla przemysłu i usług między innymi z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Ponadto poznamy wskaźnik nastrojów biznesowych Ifo. W godzinach popołudniowych również zostaną opublikowane wskaźniki PMI, tym razem dal Stanów Zjednoczonych (godz. 15:45:)

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here