Naga Markets


Jerome Powell, przewodniczący FEDCzwartkowa sesja będzie bardzo bogata w publikacje makroekonomiczne. Poznamy decyzję w sprawie polityki monetarnej w Indonezji i Meksyku. W Wielkiej Brytanii nastąpił przełom w sprawie Brexitu. Nie dość, że czeka nas seria ważnych danych z Europy i USA, to jeszcze w planie jest kilka przemówień członków banków centralnych. W nocy mieliśmy okazję wysłuchać wystąpienia Powella i Pence’a.

Prezes FED na temat handlu

Równo o północy rozpoczęło się wystąpienie prezesa FED. Jerome Powell wypowiedział się między innymi w kwestii napięcia z Chinami. Stwierdził, że gospodarka amerykańska poprawiła się dzięki wolnemu i sprawiedliwemu handlowi. Protekcjonizm pod tym względem nie wyjdzie USA na dobre.

Powell zauważył spowolnienie światowego wzrostu, który jest ważnym czynnikiem dla amerykańskiej gospodarki, ściśle związanej z globalną siecią dostaw. Choć doszło do spowolnienia, to jest ono na razie nieznaczne. FED stale monitoruje tę kwestię.

Szef FED jest bardzo zadowolony z obecnego stanu amerykańskiej gospodarki, która aktualnie jest w świetnym stanie. Na horyzoncie znajdują się jednak wyzwania. FED musi zastanowić się, jak mocno może podnosić stopy procentowe. Wiele będzie zależeć od nadchodzących danych. Głównym celem jest zwiększenie ekspansji gospodarczej. Powell powiedział również, że stan krajowego rynku akcji jest istotny, ale głównym celem pozostaje gospodarka kraju.

stopa procentowa usa wykres
FED musi ustalić, jak mocno może podnieść stopy

Pence o Korei Północnej i Chinach

Amerykański wiceprezydent Mike Pence powiedział, że cieszy go postęp w denuklearyzacji Korei Północnej. Pozostało jednak w tej kwestii wiele pracy. Trump wyraża nadzieję, że drugie spotkanie z liderami kraju pozwoli na położenie fundamentów pod dalsze kroki w tym zakresie. Od poprzedniego spotkania w Singapurze minęło już pięć miesięcy.

Na temat Chin Pence powiedział jedynie, że jak na razie nie ma planów spotkania się z oficjelami z Kraju Środka. Raczej żadne się nie odbędzie przed rozmową, którą mają odbyć prezydenci dwóch największych gospodarek świata w trakcie zjazdu krajów G20 pod koniec listopada. Podczas niego raczej nie dojdzie do ustalenia żadnych szczegółów, ale to pierwszy krok do powrotu do rozmów w trwającej wojnie handlowej.

Kalendarz makroekonomiczny na czwartek, 15 listopada

kalendarz makroekonomiczny 15.11.2018

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here