Naga MarketsPrzegląd danych makroekonomicznychPrzed nami kolejna sesja handlowa w tym tygodniu. Wczoraj, pomimo poniedziałku zmienność na indeksach giełdowych była duża. Niemiecki indeks giełdowy zanurkował w poniedziałek na ponad 200 punktów, a amerykański Nasdaq na ponad 150 pkt. Co dalej? Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na AUD/USD, ropie oraz indeksie DAX i Nasdaq. 


Przemówienie Powella i minutes RBA

Dziś w nocy przemawiał prezes FED – Jerome Powell, poznaliśmy także zapiski z ostatniego posiedzenia RBA. Z najważniejszych stwierdzeń należy wziąć pod uwagę to, że obniżka w Australii będzie planowana, jeżeli nie zobaczymy poprawy w danych odnośnie miejsc pracy. Zwrócono także uwagę na mniejszy światowy wzrost gospodarczy, a także wolniejsze tempo rozwoju. RBA będzie uważnie obserwował rynek pracy oraz mieszane wskaźniki. Jak powiedział Lowe: “Obniżka jest możliwa już w czerwcu”.

Kalendarz makroekonomiczny 21 maja 2019

Jak reaguje kurs dolara australijskiego AUD/USD? Para walutowa od dłuższego czasu znajduje się w tendencji spadkowej. Wyznaczony wczoraj opór nie został przetestowany, przez co nie pojawił się sygnał do sprzedaży. Niemniej poziom 0,6945 pozostaje istotny. Dopóki cena jest poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy.

Wykres dolara australijskiego AUD/USD 21 maja 2019

Zobacz także: Kurs euro wynosi 4,30 zł. Czy zobaczymy ponowny atak EUR/PLN na 4,3100? [Aktualizacja]

Ropa WTI – potwierdzenie wybicia górą

Ropa WTI utrzymuje się powyżej kluczowego wsparcia. Celem dla popytu pozostają okolice  64,65$ i utrzymuje zdanie z wczoraj, że testu tego poziomu spodziewałbym się nawet w tym tygodniu. Negacją scenariusza będzie zejście poniżej strefy przy 62,90$, wtedy też mogłyby pojawić się większe spadki, jednak na razie scenariusz jest wzrostowy.

Wykres ceny ropy naftowej oil WTI 21 maja 2019

Nasdaq ponownie strefę 7300 pkt?

Nasdaq obija od dolnego ograniczenia wybitego wcześniej układu Overbalance, co świadczy o możliwości wykonania głębszej korekty spadkowej. Wsparciem pozostaje strefa przy 7300 pkt. Gdyby doszło do jej wybicia, to kolejne ważne miejsce znajduje się 100 pkt niżej. Większych wzrostów spodziewałbym się dopiero w momencie wyjścia ceny powyżej 7700 pkt, co na razie nie wydaje się prawdopodobne. Oczekiwałbym bardziej konsolidacji, bądź ponownego zejścia w kierunku 7300 pkt.

Wykres NASDAQ 21 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX broni 12 000 pkt

Pomimo, że na interwale D1, szeroki układ Overbalance utrzymuje wzrosty na niemieckim indeksie DAX, to wczoraj mogliśmy obserwować wyraźne spadki. Wsparciem pozostaje strefa w rejonach 11 935 – 11 870 pkt. Dopiero zejście poniżej zmieni średnioterminowy scenariusz. Wspominana strefa może być jeszcze testowana w tym tygodniu, nie wykluczam scenariusza z podwójnym dołkiem.

Wykres DAX 21 maja 2019

Intrady biorę pod uwagę strefę przy poziomie 12 110 pkt. Tak długo jak rynek znajduje się poniżej, oczekuję ponownego zejścia w okolice wczorajszych dołków – 12 000 pkt. Wyjście powyżej, może zmienić układ sił na wykresie.

Wykres DAX 21 maja 2019

Kalendarz makro na wtorek 21 maja

kalendarz makroekonomiczny 21 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here