Naga MarketsNael Kashkari z Minneapolis FEDSesja azjatycka przebiega wyjątkowo spokojnie. Wszystko za sprawą Chińskiego Nowego Roku, który rozpocznie się jutro. Chińczycy i Singapurczycy mają dziś dzień wolny od pracy, a sesja w Hongkongu zakończyła się o 12:00 czasu lokalnego. Wczoraj wieczorem swoje przemówienie miał Neel Kashkari z Rezerwy Federalnej. W nocy poznaliśmy negatywne dane z Australii, a już jutro decyzja RBA w sprawie stóp procentowych.

FED obawia się o sytuację globalną

Neel Kashkari wystąpił wczoraj wieczorem. Naczelny gołąb zarządu Powella od dawna sprzeciwiał się polityce podwyżek stóp. Szef FED z Minneapolis stwierdził, że FED obecnie obawia się o możliwość spowolnienia gospodarczego na skalę globalną. Dodał jednak, że jak na razie perspektywa dla amerykańskiej gospodarki jest pozytywna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Członek FED powiedział również, że w zakresie działań instytucji nie leży sytuacja w krajach innych niż USA. „My jako FED nie możemy powstrzymać Europy przed kryzysem albo Chin przed twardym lądowaniem, możemy jednak kontrolować swoje własne błędy. Jeśli damy radę uniknąć naciskania hamulca zbyt wcześnie, to wydaje mi się, że nasza gospodarka będzie nadal się rozwijać”.

stopy procentowe FED USA
FED prawdopodobnie spowolni z podwyżkami stóp w 2019 roku

Pozwolenia na budowę w Australii

Jedynym odczytem dzisiejszej nocy były australijskie pozwolenia na budowę. W grudniu w skali miesiąca ich liczba spadła o 8,4% (oczekiwano wzrostu na poziomie 2%). Trend jest spadkowy od jakiegoś czasu, ale tak mocna różnica w wyniku nie powinna mocno dziwić, tego rodzaju dane są bardzo zmienne.

pozwolenia na budowę australia
Trend pozwoleń na budowę w Australii jest wyraźnie spadkowy

Już jutro nad ranem Bank Rezerwy Australii podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Rynki oczekują braku zmian. Ekonomiści z dużych instytucji finansowych są zdania, że komunikat RBA będzie znacznie bardziej gołębi niż poprzednie. Australia opublikowała ostatnio serię rozczarowujących danych makroekonomicznych, na podwyżkę stóp będziemy musieli prawdopodobnie jeszcze poczekać.

Analityków Goldman Sachs najbardziej martwi słaby wynik cyklicznego badania przeprowadzanego przez NAB wśród przedsiębiorstw. Sentyment w biznesie wyraźnie osłabia się. Do tego dochodzi kwestia spadających cen nieruchomości. Mimo to Goldman jest zdania, że dolar australijski powinien rosnąć w najbliższym czasie, zwłaszcza z powodu wzrostu cen niektórych surowców.

Kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek, 4 lutego

kalendarz makroekonomiczny 4.02.2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here