whitebit

Dziś czeka nas kolejna spokojna sesja. Więcej ciekawych rzeczy będzie się działo w drugiej połowie tygodnia, zaczynając od jutrzejszego ogłoszenia decyzji w sprawie polityki monetarnej przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Dziś w nocy usłyszeliśmy kilka komentarzy ze strony Coeure z EBC. Ponadto wypowiadać będzie się dwóch członków Banku Anglii oraz Rezerwy Federalnej.

Coeure o QE

Coeure w wywiadzie dla Le Figaro wypowiedział się na temat programu skupu aktywów prowadzonego przez Europejski Bank Centralny. Potwierdził on dalsze reinwestowanie spłat z kończących się papierów wartościowych. Oznacza to wydawanie około 15 mld EUR miesięcznie w 2019 roku.Bankier centralny powiedział, że obecna sytuacja gospodarcza na świecie jest nieco zagmatwana i niebezpieczna. Pochwalił kierunek, w jakim idą decyzje Eurogrupy w sprawie Grecji. W zeszłym tygodniu ministrowie finansów strefy euro po raz kolejny wspomogli kraj pogrążony w problemach finansowych. Coeure stwierdził, że zdaniem EBC stopy pozostaną niezmienne jeszcze przynajmniej przez rok. EURUSD w nocy nieco wzrosło w reakcji na jego słowa.

Niewielki wzrost EURUSD podczas azjatyckiej sesji

Już jutro decyzja RBNZ

W środę przed północą Bank Rezerwy Nowej Zelandii zaktualizuje swoją politykę monetarną. Rynki nie spodziewają się zmiany wysokości stóp, nie zostało to w żaden sposób zasygnalizowane ani potwierdzone przez publikowane dane. Mimo to inwestorzy powinni uważnie śledzić opublikowane przez RBNZ oświadczenie.

Analitycy spodziewają się nieco bardziej gołębiego podejścia banku centralnego. Wszystko w związku z ostatnimi słabymi danymi PKB. Jeśli dodać do tego niepewność przedsiębiorstw oraz ryzyka globalne, ciężko oczekiwać jastrzębiego tonu oświadczenia. Przed jego publikacją poznamy jeszcze wynik raportu ANZ dotyczącego sentymentu w biznesie. Ostatnie miesiące wskazują na coraz gorsze oczekiwania przedsiębiorców co do przyszłości.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Słaby sentyment w biznesie jest bolączką nowozelandzkiej gospodarki

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Dzisiejsze dane

Poranek będzie spokojny na rynkach. Dopiero o 10:30 poznamy liczbę zaakceptowanych wniosków o kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii. Rynki oczekują delikatnej podwyżki, z 38 tys. do 38,2 tys. Pół godziny później dwóch MPC będzie przemawiać – Haskel oraz McCafferty.

O 15:00 nastąpi publikacja wskaźnika cen nieruchomości, a godzinę później indeksu zaufania konsumentów. Szczególnie ten drugi wskaźnik będzie istotny. Jego wartość powinna być wysoka, ale nieco słabsza niż ostatnio – 127,6 pkt vs 128,0 pkt poprzednio. Wieczorem odbędą się wystąpienia dwóch członków FOMC – Bostica oraz Kaplana.

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek, 26 czerwcaZapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Comparic.pl. Absolwent analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie doskonalił swoje zdolności statystyczne. Od 2014 roku zdobywa szlify na rynku Forex, interesuje się głównie analizą techniczną. Upodobał sobie Ichimoku, swoje zagrania regularnie prezentuje na portalu. Aktualnie pracuje na "nocnej zmianie" - mieszka i pisze z Tajlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj