Naga MarketsDziś czeka nas kolejna spokojna sesja. Więcej ciekawych rzeczy będzie się działo w drugiej połowie tygodnia, zaczynając od jutrzejszego ogłoszenia decyzji w sprawie polityki monetarnej przez Bank Rezerwy Nowej Zelandii. Dziś w nocy usłyszeliśmy kilka komentarzy ze strony Coeure z EBC. Ponadto wypowiadać będzie się dwóch członków Banku Anglii oraz Rezerwy Federalnej.

Coeure o QE

Coeure w wywiadzie dla Le Figaro wypowiedział się na temat programu skupu aktywów prowadzonego przez Europejski Bank Centralny. Potwierdził on dalsze reinwestowanie spłat z kończących się papierów wartościowych. Oznacza to wydawanie około 15 mld EUR miesięcznie w 2019 roku.

Bankier centralny powiedział, że obecna sytuacja gospodarcza na świecie jest nieco zagmatwana i niebezpieczna. Pochwalił kierunek, w jakim idą decyzje Eurogrupy w sprawie Grecji. W zeszłym tygodniu ministrowie finansów strefy euro po raz kolejny wspomogli kraj pogrążony w problemach finansowych. Coeure stwierdził, że zdaniem EBC stopy pozostaną niezmienne jeszcze przynajmniej przez rok. EURUSD w nocy nieco wzrosło w reakcji na jego słowa.

Niewielki wzrost EURUSD podczas azjatyckiej sesji

Już jutro decyzja RBNZ

W środę przed północą Bank Rezerwy Nowej Zelandii zaktualizuje swoją politykę monetarną. Rynki nie spodziewają się zmiany wysokości stóp, nie zostało to w żaden sposób zasygnalizowane ani potwierdzone przez publikowane dane. Mimo to inwestorzy powinni uważnie śledzić opublikowane przez RBNZ oświadczenie.

Analitycy spodziewają się nieco bardziej gołębiego podejścia banku centralnego. Wszystko w związku z ostatnimi słabymi danymi PKB. Jeśli dodać do tego niepewność przedsiębiorstw oraz ryzyka globalne, ciężko oczekiwać jastrzębiego tonu oświadczenia. Przed jego publikacją poznamy jeszcze wynik raportu ANZ dotyczącego sentymentu w biznesie. Ostatnie miesiące wskazują na coraz gorsze oczekiwania przedsiębiorców co do przyszłości.

Słaby sentyment w biznesie jest bolączką nowozelandzkiej gospodarki

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Dzisiejsze dane

Poranek będzie spokojny na rynkach. Dopiero o 10:30 poznamy liczbę zaakceptowanych wniosków o kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii. Rynki oczekują delikatnej podwyżki, z 38 tys. do 38,2 tys. Pół godziny później dwóch MPC będzie przemawiać – Haskel oraz McCafferty.

O 15:00 nastąpi publikacja wskaźnika cen nieruchomości, a godzinę później indeksu zaufania konsumentów. Szczególnie ten drugi wskaźnik będzie istotny. Jego wartość powinna być wysoka, ale nieco słabsza niż ostatnio – 127,6 pkt vs 128,0 pkt poprzednio. Wieczorem odbędą się wystąpienia dwóch członków FOMC – Bostica oraz Kaplana.

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek, 26 czerwcatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here