Naga MarketsAnaliza rynków finansowychPrzed nami druga sesja handlowa w tym tygodniu. Wczoraj na rynku zmienność była raczej średnia, a to za sprawą kompletnie pustego kalendarza makro. Jedyne co zaskoczyło inwestorów, to  sobotnia decyzja prezydenta Turcji, który zdecydował się zdymisjonować “niezależnego” prezesa banku centralnego. Konsekwencją tego ruchu były wyraźne luki cenowe na parach z lirą turecką. Jeśli chodzi o wtorek,  to sesja nie zapowiada się zbyt ciekawie, odczytów makro brakuje, a jedynym impulsem do większej zmienności mogą być (ale wcale nie muszą) przemówienia bankierów centralnych. Uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na przemówienie Jerome Powella, które zaplanowane jest na godzinę 14:45, prezes FOMC będzie także przemawiał w środę i czwartek. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na indeksach Nasdaq, DAX i na ropie naftowej WTI.


Przed nami większa korekta na giełdach

Wczoraj zmienność była niewielka. Giełdy w USA korygowały ostatnie wzrosty. Najwięcej spośród wszystkich indeksów stracił NASDAQ. Poniedziałek zakończył się wynikiem -0,71%. Niewykluczone, że dzisiejsza sesja również przyniesie korektę, co w widać też po notowaniach nocnych (kurs kontynuuje spadki). Nie spodziewałbym się dużej zmienności na dzisiejszej sesji, niemniej wystąpienie prezesa Fed, może być zapalnikiem do większych ruchów, wszystko zależy do tonu wypowiedzi, równie dobrze rynki mogą się nie ruszyć wcale. Aktualnym wsparciem pozostaje poziom 7725 pkt –  dolne ograniczenie układu Overbalance. Oporem jest natomiast strefa przy 7870 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs Nasdaq 9 lipca 2019

Co z ceną ropy naftowej?

Cena ropy broniła wczoraj kluczowego wsparcia – poziomu 56,75$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1 (o czym wspomniałem też w poprzednich przeglądach surowcowych). Scenariusz pozostaje więc bez zmian, aktualnie możliwy jest ruch w kierunku oporu przy 60,25$, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% całej ostatniej fali spadkowej. Dopiero powrót poniżej 56,6$ może zmienić scenariusz na spadkowy.

Kurs ropy naftowej 9 lipca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX w konsolidacji przy szczytach

Dax znajduje się w korekcie spadkowej. Co prawda główna tendencja jest wzrostowa, niemniej istnieje szansa na pogłębienie ruchu w dół. Na wczorajszej sesji oczekiwałem testu strefy wsparcia przy  12 450 pkt, jednak rynek dotarł do poziomu dopiero w nocy. Aktualnie znajdujemy się na pierwszym wsparciu jednak istnieje też szansa na atak na dolne ograniczenie struktury Overbalance – 12 400 pkt. Ewentualne pokonanie tego poziomu zmieniłoby tendencję na spadkową. Dopóki jednak kurs znajduje się powyżej, niewykluczone są dalsze wzrosty.

Kurs DAX 9 lipca 2019

Kalendarz makro na wtorek 9 lipca

kalendarz makro ekonomiczny 9 lipca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here