Naga MarketsPrzecena na rynku akcji przyspiesza, DAX 300 punktów w dółW związku ze stale rosnącą liczbą ofiar chińskiego wirusa, rosną obawy o pojawienie się globalnej epidemii. Z najnowszych doniesień wynika, że liczba przypadków zachorowań lawinowo się zwiększa, a zwiększenie obszarów objętych kwarantanną wcale nie powstrzymuje w rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ze względu na globalne niepokoje, widać wyraźny sentyment risk-off. Inwestorzy kierują swój kapitał w stronę bezpieczniejszych aktywów przez co wyraźnie traci rynek akcji. Wczoraj niemiecki DAX zakończył sesję na blisko 3% minusie. Czy to początek większych spadków?


Silne przecena na rynku akcji

Z powodu wzrostu niepokojów na świecie wyraźnie traci rynek akcji. Co prawda indeksy giełdowe w Chinach wciąż pozostają zamknięte (w związku z przedłużonymi obchodami święta nowego roku), niemniej przecena jest widoczna na całym świecie. O ile jeszcze nic nie wiadomo jak będzie przebiegał dalszy rozwój epidemii, tak mówi się już o negatywnych skutkach dla chińskiej gospodarki. Wczoraj mogliśmy obserwować silną przecenę nie tylko na rynku azjatyckim ale i w Europie, a także USA, gdzie indeksy wyraźnie zawróciły z rekordowo wysokich poziomów.

Patrząc technicznie na jeden z europejskich indeksów – niemiecki DAX, jeszcze kilka dni temu znalazł się on na najwyższych poziomach w historii (22 stycznia). Aktualnie przecena sięga ponad 400 punktów, licząc od ustanowionego ostatnio maksimum. Co prawda dzisiejsza sesja na rynku kontraktów rozpoczyna się nieznacznie powyżej wczorajszego zamknięcia, niemniej sentyment pozostaje negatywny tak długo, jak kurs znajduje się poniżej średniej z ostatnich 50 okresów. Aktualnie istnieje nawet szansa na zejście w kierunku dolnego ograniczenia układu Overbalance.

DAX niemiecki indeks
Indeks DAX, interwał D1

Zobacz także: Cena ropy naftowej najniżej od 3 miesięcy, Oil WTI po 53$ za baryłkę

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Kalendarz makro na wtorek 28 stycznia

Podczas wtorkowej sesji w kalendarzu nie znajdziemy większej ilości danych makro. Na sesję europejską nie są zapowiedziane żadne publikacje makroekonomiczne, z kolei po południu poznamy jedynie odczyty z USA. Największa uwagę inwestorów mogą przykuć bazowe zamówienia środków trwałych, które zostaną opublikowane o godzinie 14:30 oraz wskaźnik zaufania konsumentów wg. Conference Board – godzina 16:00. Późnym wieczorem poznamy także cotygodniowy raport API, który może mieć wpływ na notowania ropy naftowej, która w ostatnich dniach znajduje się pod presją sprzedających.

Kalendarz wydarzeń makro
Kalendarz na wtorek, źródło: investing.com

Zobacz także: Czy czeka nas krach na rynku akcji z powodu epidemii?

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here