Naga MarketsPhilip Lowe, gubernator RBA

Dzisiejsza sesja powinna upłynąć raczej spokojnie. O 11:00 poznamy dane inflacyjne ze strefy euro, ale nie powinno być zaskoczenia. Po południu podobna publikacja nastąpi w Kanadzie. W nocy miało miejsce przemówienie prezesa Banku Australii, ale nie wywołało ono dużych ruchów na rynku. PBOC umocnił nieco juana po trwającej od kilku dni z rzędu deprecjacji.

RBA – kiedy podwyżka stóp?

Po północy polskiego czasu miało miejsce przesłuchanie prezesa Banku Australii przed parlamentem. Phillip Lowe zapewnił, że kolejna zmiana stóp procentowych nastąpi prawdopodobnie w górę, nie w dół. Jak na razie należy obserwować stopniowy progres inflacji oraz niższego bezrobocia na przestrzeni następnych kilku lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lowe uważa, że ryzyko globalne się zwiększyło, obawia się eskalacji wojny handlowej. Cieszy się, że Australia jest na dobrej drodze ku pełnemu zatrudnieniu, ale na to należy jeszcze trochę zaczekać. Zarząd Banku nie ma zamiaru spieszyć się z podwyżką stóp. Prezes martwi się nieco o sytuację w krajach rozwijających się, szczególnie w Argentynie, Brazylii i Turcji.

Rynek nieruchomości w Sydney i Melbourne spowolnił, w końcu widać spadek cen. Ogólnie w pierwszej połowie roku gospodarka Australii mocno przyspieszyła, nie przeszkodziła nawet mająca miejsce na północy kraju susza. W najbliższej przyszłości powinno dojść do stopniowej podwyżki płac.

Wszystko to już wcześniej słyszeliśmy, Bank Australii nie ma zamiaru w żaden sposób zmieniać poglądu na politykę monetarną, skoro widać jej pozytywne działanie. Reakcja traderów była znikoma, AUDUSD w trakcie przemówienia poruszało się jedynie o kilka pipsów.

Traderzy właściwie zignorowali wystąpienie Lowe’a

 

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

PBOC umacnia juana

Po sześciu dniach obniżania stopy referencyjnej juana z rzędu, dziś doszło do całkiem silnego umocnienia. Ludowy Bank Chin ustawił stopę centralną USDCNY na poziomie 6,8894, wczoraj było to 6,8946. Zaskoczyło to nieco rynki, co widać po niewielkiej reakcji wzrostowej na dolarze australijskim.

Może za wcześnie na wyciąganie wzrostów, ale umocnienie juana może być kolejną oznaką złagodzenia napięcia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Chinami. Wczoraj ogłoszono chęć przystąpienia do rozmów na temat handlu.

Kalendarz makroekonomiczny na piątek, 17 sierpniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here