Naga Markets
Kurs dolara w obliczu 2-dniowego przesłuchania Jerome Powella
Jerome Powell, prezes Fed

We wtorek dolar amerykański znajduje się w pobliżu dolnego ograniczenia konsolidacji w stosunku do głównych konkurentów na rynku walutowym, a inwestorzy oczekują przesłuchania obecnego przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerome’a Powella, które odbędzie się w godzinach popołudniowych. Liczą, że uzyskają wskazówki dotyczące czasu i tempa normalizacji polityki monetarnej.

Inwestorzy patrzą w kierunku Powella i kursu dolara

W swoim przygotowanym wystąpieniu wstępnym, które ukazało się w poniedziałek, Powell zadeklarował, że zapobiegnie “utrwaleniu się” wysokiej inflacji, ale nie wspomniał o planach dotyczących ścieżki polityki monetarnej.Indeks dolara, który mierzy siłę waluty w stosunku do sześciu konkurentów z głównych gospodarek, na początku sesji europejskiej nieznacznie traci i balansuje na granicy dolnego ograniczenia konsolidacji rysowanej od końca listopada.

Kurs dolara w obliczu 2-dniowego przesłuchania Jerome Powella
Notowania dolara walczą z kanałem bocznym, kurs DXY

Indeks dolara osiągnął ponad 16-miesięczny szczyt na poziomie 96,938 w dniu 24 listopada, w obliczu coraz bardziej jastrzębiej polityki Fed, ale od tego czasu utknął pomiędzy tym poziomem a 95,544, osiągniętym niecały tydzień później, pomimo ciągłego wzrostu jastrzębich prognoz sprawiających, że banki z Wall Street prognozują cztery podwyżki stóp procentowych w tym roku.

Stratedzy TD Securities są zdania, że Fed nastawiony jest na “raczej wcześniej niż później” zarówno w kwestii wyższych stóp, jak i wycofywania się z dalszego rozdmuchiwania bilansu po zakończeniu stymulacji skupu obligacji – procesu zwanego zacieśnianiem ilościowym (QT).

– Potwierdzenie marcowego zacieśnienia i wczesnego QT powinno wspierać ogólną siłę kursu dolara, choć w dobrze ugruntowanych zakresach – napisali w nocie badawczej. TD spodziewa się pierwszej podwyżki w czerwcu, ale niewykluczone, że może ona nastąpić również w marcu.

W środę zostaną opublikowane dane o inflacji konsumenckiej w USA za grudzień, a główny wskaźnik CPI powinien wynieść 7% w ujęciu rocznym, co zwiększy szanse na szybką podwyżkę stóp procentowych.

– Inwestorzy wyczekują danych o inflacji z USA, która może przypieczętować jastrzębią retorykę Rezerwy Federalnej. W oczekiwaniu dolar oddaje jednak pole głównym rywalom. EUR/USD rośnie do 1,1340, podczas gdy kurs GBP/USD utrzymuje się w okolicy 1,3590 – komentuje Maciej Madej z TMS Brokers.

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 168)

Kursy walut we wtorek, 11 stycznia 2022 roku. Co słychać na rynku Forex?

Dolar pozostaje bez zmian na poziomie 115,23 do jena, po tym jak w nocy odbił się od tygodniowego minimum 115,045.

Euro również wydaje się niezmienne kosztując 1,13325, tkwiąc w środku przedziału handlowego od połowy listopada.

Funt szterling testuje 1,35825, po tym jak w poniedziałek spadł z dwumiesięcznego maksimum na poziomie 1,36025. Od strony technicznej notowania GBP/USD są cały czas blokowane przez 200-dniową średnią ruchomą oraz wspomniany poziom okolic 1,36, najwyższy od początku listopada. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również strefa dołków z lipca oraz sierpnia ubiegłego roku, a także linia trendu prowadzona od czerwcowych maksimów:

Kurs dolara w obliczu 2-dniowego przesłuchania Jerome Powella
Funt szterling walczy z konfluencją oporów, kurs GBP/USD

Dolar australijski wzrósł o 0,23% do 0,71860, otrzymując wsparcie z danych o sprzedaży detalicznej, które okazały się znacznie wyższe od prognoz ekonomistów. Opublikowane o godzinie 01:30 dane pokazały, że dynamika sprzedaży detalicznej wzrastała w listopadzie o 7,3% w stosunku do 4,9% miesiąc wcześniej oraz 3,9% prognozowanych przez analityków.

– Dobre dane o sprzedaży detalicznej podbijają wycenę dolara australijskiego, który we wtorek o poranku jest najsilniejszą walutą G10. Kurs AUD/USD rośnie do 0,7185. W listopadzie sprzedaż detaliczna rosła o 7,3 proc. – dodaje Madej.

W tym momencie AUD Jest najsilniej rosnącą walutą do dolara amerykańskiego: w jego ślad idą CAD oraz CHF umacniające się o około 0,2%,

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykresy | notowania giełdowe lotos | kernel akcje notowania | waluty online | celon cena akcji | kurs pln | prognozy giełdowe |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here