Naga Markets



Kurs euro do dolara odbija od 1,10 USDPrzed nami pierwsza sesja w tym tygodniu, która zarazem będzie pierwszą w nowym miesiącu. Zazwyczaj poniedziałki bywają dość “leniwe”. Niemniej w dzisiejszym kalendarzu znajdziemy kilka ważniejszych odczytów, które mogą się przyczynić do większej zmienność. W poniedziałek poznamy finalne wskaźniki PMI między innymi z Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Kurs euro do dolara powyżej 1,10

W ostatnim czasie kurs euro do dolara zachowywał się dość technicznie. Para walutowa respektowałą hotyzontalne strefy wsparcia i oporu. Pod koniec tygodnia sprzedający mocno napierali na wsparcie przy poziomie 1,10 USD. Niemniej poziom został ostatecznie wybroniony, dlatego też niewykluczone, że zobaczymy ruch w kierunku poziomu oporu przy 1,1100. Gdyby doszło jednak do pokonania wsparcia, należy się spodziewać zejścia w kierunku ostatnich minimów przy 1,0900.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Zobacz także: Przed nami decyzje monetarne RBA, BoC i RPP oraz raporty z amerykańskiego rynku pracy (ADP i NFP)

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na poniedziałek 2 grudnia

Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy wielu ważnych wskaźników marko. Niemniej, warto zwrócić uwagę na kilka publikacji. Podczas sesji europejskiej najważniejszym wydarzeniem będzie publikacja wskaźnika przemysłowego PMI z Niemiec. Pięć minut później, o 10:00 ten sam wskaźnik zostanie opublikowany dla całej strefy euro. Z kolei o 15:00 przemawiać będzie nowy prezes EBC – Christine Lagarde. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, indeks PMI dla przemysłu zostanie opublikowany o godzinie 15:45. Dodatkowo o godzinie 16:00 poznamy jeszcze wskaźnik publikowany przez ISM. Jak widać, pomimo poniedziałku, jest kilka ważniejszych odczytów, na które trzeba zwrócić uwagę.

Kalendarz na poniedziałek
Kalendarz na poniedziałek, źródło: investing.com

Zobacz także: Giełda w Nowym Jorku z alternatywą dla IPO. Chce wprowadzić “bezpośrednie notowanie”

PRZEfajneCENY! Płatne wersje biletów na Invest Cuffs 2020 teraz 20% taniej! Tylko z kodem BLACKWEEK


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here