Naga MarketsDolar amerykański na początku piątkowej sesji w Europie traci wobec koszyka największych walut w związku z obawami dotyczącymi nowych podatków i ceł, które mają zostać nałożone na stal i aluminium. Wiadomość z rynku towarowego okazały się silniejsze nawet od jastrzębich kmentarzy prezesa FED, Jerome Powella.


Donald Trump chce chronić amerykański przemysł, Jerome Powell wierzy w siłę gospodarki

W czwartek prezydent Trump ogłosił plany nałożenia ceł w wysokości 25% oraz 10% na importowaną stal oraz aluminium z krajów zewnętrznych, czego celem ma być wsparcie lokalnych, krajowych producentów i dostawców.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks dolara amerykańskiego nie pokonał lutowych maksimów, co przyniosło deprecjację

Wiadomość przyćmiła kolejny dzień przesłuchania Powella z FED przed senacką komisją bankową w Kongresie. Następca Janet Yellen sugerował, że nie widzi dowodów na przegranie amerykańskiej gospodarki. Dwa dni wcześniej sternik Rezerwy Federalnej zaznaczał natomiast, że instytucja jest gotowa na jastrzębie rozwinięcie ścieżki podwyżek stóp procentowych (co należy rozumieć jako chęć większej ilości ruchów w zakresie fed funds). O ile wtorkowa wypowiedź wyraźnie umocniła dolara amerykańskiego, to wczorajsze wystąpienie nie posiadało już takiej siły rynkowej.

Źródło: finviz.com

W tym momencie USD traci do zdecydowanej większości głównych walut, najsilniej wobec japońskiego jena. Osłabienie wobec JPY utrzymuje się jednak od połowy tygodnia – w piątek notowania ponownie osuwają się pod pułap 106,00, niebezpiecznie zbliżając do wielomiesięcznych minimów rozrysowanych w lutym.

USD/JPY D1

Japoński jen ogólnie cieszy się dobrą kondycją w ostatnich dniach, a w trakcie sesji azjatyckiej umocniły go wypowiedzi prezesa BoJ, Haruhiko Kurody.

Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO. Sprawdź ofertę brokera lub dowiedz się w jaki sposób handlując w STO możesz zdobyć iPhone X>>>

Japonia szykuje się do wyjścia z silnego luzowania?

Kuroda podczas porannego wystąpienia twierdził, że Bank Japonii rozważa wyjście z ultraluźnego podejścia do polityki pieniężnej w okolicach roku fiskalnego 2019. Co ciekawe, może to nastąpić nawet jeżeli inflacja nie osiągnięcie docelowego poziomu 2% (który Kraj Kwitnącej Wiśni stara się wykreować od wielu lat).

Zdaniem analityków MUFG komentarz prezesa BoJ przyczyni się do budowania presji zakupowej na jenie w kolejnych dniach. Obecnie widać to nie tylko na USD/JPY, ale również parach z walutami Antypodów.

AUD/JPY D1

Spojrzenie na piątkowy kalendarz makroekonomiczny

W trakcie dzisiejszej sesji inwestorów interesują przede wszystkim dane z brytyjskiego sektora budowlanego i PKB kanadyjskie. O godzinie 08:00 poznaliśmy rezultaty niemieckiej sprzedaży detalicznej w Niemczech za styczeń, która plasowała się na ujemnym poziomie -0,7%.

Źródło: pl.investing.com

W przypadku produktu krajowego brutto Kanady, analitycy spodziewają się spowolnienia dynamiki w ujęciu miesięcznym co z pewnością przełoży się niekorzystnie na wycenę CAD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here