Naga Marketsflaga japonii Dzisiejsza sesja szykuje się bardzo ciekawie. W nocy poznaliśmy już decyzję Banku Japonii oraz inflację w Australii, która nieco zawiodła oczekiwania. Dziś czeka nas porcja danych inflacyjnych z Europy z odczytem CPI w strefie euro na czele. Najważniejszą publikacją dnia będzie jednak zmiana zatrudnienia pozarolniczego ADP, która jest zawsze istotną informacją przed piątkowym NFP. Poznamy również PKB Kanady oraz wysokość zapasów ropy naftowej w USA. Będzie się działo!

Bank Japonii nie zmienia polityki

Japoński bank centralny utrzymał stopę procentową na poziomie -0,1%. Ciekawsza jednak była publikacja raportu kwartalnego Banku Japonii, w którym zawsze znajduje się spojrzenie instytucji na sytuację kraju. Czego się dowiedzieliśmy? Gospodarka Japonii powinna rozwijać się w umiarkowanym tempie. Brakuje jednak siły do osiągnięcia inflacji na poziomie 2%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie widać oznak rajdu popytu na rynkach papierów wartościowych ani zwiększonej aktywności instytucji finansowych. Na razie ryzyko destabilizacji systemu finansowego nie jest wysokie, ale należy monitorować tę kwestię na bieżąco. Ryzyko zarówno dla inflacji, jak i wzrostu gospodarczego jest skierowane na południe. Zwiększony protekcjonalizm innych krajów stwarzają problem dla stabilności gospodarki globalnej.

Zmniejszono prognozy dla inflacji na najbliższe lata. Odczyt CPI w 2018/19 roku ma wynieść 0,9% w stosunku do 1,1% w poprzednim raporcie, 1,4% vs 1,5% poprzednio w 2019/20 oraz 1,5% vs 1,6% w 2020/21. Zmniejszono również prognozę wzrostu PKB na rok fiskalny 2018/19 z 1,5% do 1,4%. Na kolejne lata została ona niezmieniona na poziomie 0,8%.

wykres usdjpy m30 31.10.2018
Jen nie zareagował zbytnio na publikację

Dane inflacyjne z Australii

W trzecim kwartale inflacja w Australii wyniosła 0,4% k/k, czyli tyle, ile poprzednio. Oczekiwania były jednak wyższe, analitycy spodziewali się przyspieszenia do 0,5%. W ujęciu rocznym odczyt był zgodny z prognozami, doszło do spowolnienia wzrostu cen z 2,1% do 1,9%.

Ruch cenowy był prawie niezauważalny. AUDUSD wzrósł nieco na chwilę przed odczytem, a po słabszych danych zanurkował kilkanaście pipsów. Cena nadal utrzymuje się kilkadziesiąt pipsów nad okrągłym poziomem 0,7000.

wykres cpi australii
Dane inflacyjne ustabilizowały się w Australii, ale rynki nadal oczekują wzrostów

Kalendarz makroekonomiczny na środę, 31 października

kalendarz makroekonomiczny 31.10.2018

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe.

Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już terazConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here