Naga MarketsDonald Trump po raz kolejny miesza na rynkachPrzed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Dziś w nocy zaczęły obowiązywać podwyższone cła na towary z Chin, które były zapowiadane przez prezydenta USA – Donalda Trumpa. Rynki finansowe czekają na dalszy rozwój wydarzeń. Rozmowy Chin z USA nie przynoszą przełomu, pomimo, że obie strony rozstają się w zgodzie. Dziś odbędą się kolejne rozmowy, co może rodzić pewne nadzieje dla rynkowych byków. Jeżeli jednak nie zobaczymy żadnego przełomu, może nas czekać kolejna spadkowa sesja na indeksach, szczególnie jeżeli Chiny zdecydują się na odwet. Czego spodziewać się po dzisiejszej sesji? Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na USD/JPY, AUD/USD oraz indeksie Nasdaq i DAX. 


Kurs dolara australijskiego AUD/USD w górę po publikacji minutes RBA

W nocy po godzinie 3:30 opublikowany został raport po ostatnim posiedzeniu RBA, który miał mniej gołębią od oczekiwań wymowę. Przełożyło się to na wzrosty, które zostały zniesione w kolejnych godzinach. Jeżeli chodzi o sytuacje techniczną na AUD/USD, to w tym tygodniu rynek idealnie zareagował na wyznaczany przeze mnie opór, wynikający z układu 1:1. Stefa oporowa przy 0,7040 pozostaje kluczowa.

Kurs dolara australijskiego AUDUSDY 10 maja 2019

Kurs dolara do jena japońskiego przy kluczowym wsparciu

Kurs dolara do jena USD/JPY utrzymuje się w strefie wsparcia. Obszar wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1, a także poprzednich dołków. Jeżeli cena wyjdzie powyżej poziomu 111,00, ruch w górę może przyspieszyć. W przeciwnym razie, pokonanie wsparcia, może doprowadzić do przyspieszenia spadków. Znajdujemy się w kluczowym miejscu, które może nadać kierunek na najbliższe kilka sesji.

Kurs dolara do jena USDJPY 10 maja 2019

Nasdaq utrzymuje się poniżej oporu

Notowania Nasdaq utrzymują się kolejna sesję poniżej dolnego ograniczenia kładu Overbalance, co może przemawiać za dalszym pogłębieniem korekty. Właściwie od początku roku nie mieliśmy do czynienia z tak dużymi spadkami. Aktualnie wstrzymałbym się z pozycjami długimi do momentu porozumienia na linii Chiny – USA, ponieważ sytuacja jest cały czas niestabilna. Patrząc technicznie, wzrosty mogą się pojawić, jeśli cena wyjdzie powyżej poziomu poziom 7684 pkt, gdzie wypadały szczyty z września 2018 roku. Najbliższymi wsparciami są odpowiednio 7536 pkt oraz 7293 pkt.

indeks nasdaq 10 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX możliwa głębsza korekta

Dax zgodnie z oczekiwaniami kontynuował spadki na wczorajszej sesji. Niestety niewiele zabrakło do przetestowania wsparcia, które zostało wyznaczone w poranny przeglądzie, co uniemożliwiło zajęcie pozycji długich. Pomimo wyraźnego dobicia pod koniec sesji, celem dla sprzedających pozostają okolice dolnego ograniczenia układu Overbalance – 11 935 pkt. Kluczowym oporem również pozostaje strefa przy poziomie 12 270 pkt. Dopiero wyjście powyżej, będzie dla mnie sygnałem do wzrostów. Jednak osobiście jestem nastawiony dziś na konsolidację, bądź pogłębienie ruchu spadkowego.

Indeks DAX 10 maja 2019

Intraday należy wziąć pod uwagę okolice 12 160 pkt, gdzie wypada strefa oporowa potwierdzana układem 1:1. Jest to poziom, gdzie może pojawić się podaż. Z kolei jego przebicie, powinno doprowadzić do wzrostów w rejony 12 270 pkt.

Indeks DAX 10 maja 2019

Kalendarz makro na 10 maja

Oprócz doniesień w sprawie negocjacji na linii USA – Chin, dziś należy zwrócić uwagę na dane z Wielkiej Brytanii, o godzinie 10:30 poznamy odczyt PKB. Po południu warto wziąć pod uwagę godzinę 14:30, kiedy zostanie opublikowana inflacja CPI z USA, dodatkowo poznamy dane z rynku pracy z Kanady.

Kalendarz makroekonomiczny 10 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here