Naga MarketsKurs dolara do jena bez reakcji na danePrzed nami pierwsza sesja handlowa w tym tygodniu. Czy zmienność jaką obserwowaliśmy w ostatnim czasie, utrzyma się na rynkach? Na jakie instrumenty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem rynków. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na USD/JPY, AUD/USD, ropie oraz indeksie DAX. 


Nocne dane z Japonii

W nocy poznaliśmy dane makro z Japonii. Odczyt okazał się lepszy od oczekiwań. PKB w ujęciu kwartalnym kształtowało się na poziomie 0,5% w ujęciu kwartalnym, wobec oczekiwań wynoszących -0,1%. Natomiast w przypadku ujęcia rok do roku, wynik wypadał na poziomie 2,1%, a oczekiwano -0,2%. Dane są więc wyraźnie lepsze od prognoz.

dane makro 2019-05-20

Pomimo lepszych odczytów, kurs dolara do jena nie reaguje. Aktualnie cena odbija do oporu wynikającego ze strefy ZZB, zgrupowanie z mierzeniem 38,2%. Wsparciem, na które zwróciłbym uwagę są okolice 109,70, gdzie wypada dolne ograniczeni układu Overbalance.Wykres dolara do jena usdjpy 20 maja 2019

Zobacz także: Funt (GBP) coraz niżej, traci do dolara (USD), a nawet złotego (PLN)

Ropa WTI – potwierdzenie wybicia górą

Ropa WTI wybiła w ubiegłym tygodniu z lokalnej konsolidacji. Celem dla popytu jest w tej chwili atak na 64,65$ i testu tego poziomu spodziewałbym się w tym tygodniu. Negacją scenariusza będzie zejście poniżej strefy przy 62,90$, która powinna stanowić w tej chwili kluczowe wsparcie.

Cena ropy WTI 20 maja 2019

Czy Overbalance utrzyma spadki na AUD/USD

Od dłuższego czasu na Parze AUD/USD możemy obserwować tendencję spadkową. PO weekendzie notowania otwierają się niewielką luką wzrostową i ruch w górę jest kontynuowany na początku sesji. Kluczowym oporem jest górne ograniczenie układu Overbalance. Dopiero jego zanegowanie otworzy drogę do większych wzrostów. Jak na razie poziom 0,6945 stanowi opór.

Kurs dolara australijskiego audusd 20 maja 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX z szansą na wzrosty

Układ Overbalance utrzymuje wzrosty na Niemieckim indeksie DAX Do tegorocznych szczytów brakło około 150 punktów. Tendencja jest wyraźnie wzrostowa jednak nie wykluczam zejścia w dół na dzisiejszej sesji. Intraday należy zawsze brać pod uwagę dwa scenariusze. Co do poniedziałkowej sesji, myślę, że będzie spokojna, nie spodziewałbym się większych ruchów, ciężko w tej chwili wyznaczyć też racjonalny kierunek. Zarówno ruch w górę jak i korekta spadkowa są możliwe.

Wykres indeksu dax 20 maja 2019

Intrady biorę pod uwagę dwie strefy. Wsparcie wypada przy 12 120 pkt, a opór przy 12 310 pkt, poziomy są dość odległe, dlatego w przypadku ich testu spodziewałbym się bardziej odbicia niż przebicia.Wykres indeksu dax 20 maja 2019

Kalendarz makro na poniedziałek 20 maja

Oprócz przemówień członków banków centralnych, kalendarz na dziś jest bardzo ubogi w dane marko. Właściwie mamy tylko jeden odczyt – inflacja PPI z Niemiec, godzina 8:00. Poniedziałki z reguły nie charakteryzują się dużą zmiennością, więc takiej bym się dziś nie spodziewał.

kalendarz makroekonomiczny 20 maja 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here