Naga MarketsKurs euro i dolara Poranny przegląd rynkówWczorajsza sesja na rynku akcji rozpoczęła się od spadków, jednak przecenia nie trwała długo. Kupujący pojawili się w drugiej połowie dnia i ostatecznie poranna wyprzedaż została pokryta. Indeksy w USA wciąż znajdują się bardzo blisko historycznych szczytów. Jeśli chodzi natomiast o rynek walutowy, sporo działo się w godzinach nocnych. Podczas sesji azjatyckiej poznaliśmy szereg danych makro. Dolar wyraźnie zyskuje do AUD, z kolei nieznacznie traci do jena. 


PKB w Japonii poniżej prognoz

Dziś w nocy poznaliśmy kilka odczytów makroekonomicznych, między innymi był to wskaźnik PKB z Japonii, który okazał się gorszy od oczekiwań. PKB w trzecim kwartale wzrósł o 0,1% k/k, podczas gdy rynek oczekiwał odczytu na poziomie 0,2% (poprzedni odczyt został zrewidowany do 0,4%). Z racji rewizji reakcja rynku była znikoma, niemniej o poranku dolar nieznacznie traci do jena.

PKB w Japonii
Nocne dane z japonii, źródło: investing.com

Kurs dolara do jena USDJPY nieznacznie traci podczas sesji azjatyckiej. Patrząc na interwał D1 kluczowym oporem pozostaje strefa przy 109,30. Dopiero jej pokonanie mogłoby doprowadzić do większych wzrostów. Cały czas należy mieć na uwadze szeroką formację oRGR, która może zachęcać do kupna. Niemniej w przypadku kontynuacji spadków ważnym wsparciem pozostaje dolne ograniczenie szerokiego układu 1:1.

Wykres USDJPY
USDJPY interwał D1

Zobacz także: Tesla otworzy fabrykę w Europie, Elon Musk wybrał Niemcy

Gorsze dane z Australii

Po godzinie 1:30 poznaliśmy dane z australijskiego rynku pracy. Pomimo, że stopa bezrobocia pozostała na dotychczasowym poziomie, to wyraźne pogorszenie widać w zmianie zatrudnienia. Oczekiwania rynkowe kształtowały się na poziomie 15,0K , podczas gdy w październiku wskaźnik wyniósł -19,0K (poprzednio 14,7K).

Dane z rynku pracy AUD
Dane z Australii, źródło:investing.com

Kurs dolara australijskiego do dolara USD ruszył w dół. O poranku AUD jest najgorzej radzącą sobie walutą w koszyku G10. Technicznie AUDUSD dotarł do wsparcia wynikającego ze współczynnika 50% ostatniej fali wzrostowej, w tym miejscu wypadają także poprzednie lokalne szczyty, co wzmacnia poziom – 0,6800. Wybicie dołem może doprowadzić do pogłębienia przeceny i ruchu w kierunku 0,6725.

Wykres AUDUSD
AUDUSD interwał D1

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kalendarz na czwartek 14 listopada

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here