Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Panika szybko wygasa, kolejna wzrostowa sesja na rynku akcji
Rynkowe byki nie odpuszczają, indeksy giełdowe w górę.

W tym tygodniu rynek akcji ma problem z określeniem jasnego kierunku. Wśród inwestorów dominują mieszane nastroje. Z jednej strony widać było obawy o drugą fale pandemii, a z drugiej ciągłe wsparcie ze strony banków centralnych powstrzymuje spadki na indeksach giełdowych. Przed nami ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Czego oczekiwać w piątek?

  • Indeksy w USA zakończyły sesję na plusie, Nasdaq zyskał 1,09%, Dow Jones umocnił się 1,18%, a S&P500 zamknął się 1,1% wyżej
  • Kontrakt na niemiecki indeks giełdowy DAX wskazuje na otwarcie ponad 100 punktową luką wzrostową
  • Wczoraj odnotowano blisko 180 tys. przypadków zarażeń koronawirusem, pandemia wciąż rośnie, niemniej obawy inwestorów wyraźnie zmalały

DAX odrabia straty

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować próbę odrabiania strat z środy. CO prawda wciąż znajduje się on pod kreską w porównaniu do ostatnich lokalnych szczytów, niemniej spadki zostały wyhamowane, a w czwartek DAX zamknął się 0,7% wyżej. Tym samym na interwale D1 pojawił się pro wzrostowa formacja młota, co może zapowiadać dalszą zwyżkę.

Patrząc technicznie na interwał czasowy – H4, kurs od dłuższego czasu znajduje się w tendencji wzrostowej. Wczoraj po porannych spadkach niewiele zabrakło do przetestowania linii poprowadzonej po ostaniach dołkach, która dalej powinna się sprawdzać jako kluczowe wsparcie. Rynek odbił nieco wcześniej a lokalnie ostania konsolidacja przypomina formację megafonu. Tak czy inaczej sentyment w godzinach nocnych jest dobry, co sugeruje dalszą zwyżkę na sesji europejskiej. Okolice 11920 stanowią wsparcie, z kolei opór znajduje się w rejonach 12580 pkt.

Niemiecki indeks dax kontynuuje wzrosty
DAX w kanale wzrostowym

 – Koronawirus nie zwalnia. W środę w USA zanotowana została rekordowa liczba przypadków i rośnie ilość przypadków hospitalizowanych w wielu stanach. Mimo to rynki nie przejmują się zbytnio tymi doniesieniami. Widać, że potrzeba mocniejszych informacji, aby dokonać większej korekty na rynku. Niemniej uczestniczy zastanawiają się, czy będziemy mieli do czynienia z odbicie gospodarki w kształcie litery V, czy raczej w kształcie litery W – komentują analitycy XTB

Blisko kolejnego rekordu

Inwestorzy w środę zaczęli przejmować się sytuacją pandemiczną, jednak czwartkowa sesja ponownie przyniosła odbicie an rynku akcji. Widać więc, że kolejne rekordy w liczbie nowych przypadków koronawirusa, mają jedynie chwilowy wpływ na inwestorów. Wczoraj odnotowano blisko 180 tysięcy nowych przypadków, co jest niemal identyczną jak rekordowy poziom z ubiegłego piątku. Biorąc pod uwagę obecną tendencję, kolejne niechlubne rekordy powinniśmy zobaczyć już wkrótce.

Coraz więcej chorych na koronawirusa
źródło: worldometers.info

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 26 czerwca

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na piątek 26 czerwca. Dziś nie poznamy dużej ilości ważnych danych makro. Rynek w dalszym ciągu może się skupiać na informacjach dotyczących koronawirusa oraz ewentualnych ceł, które Stany Zjednoczone mogłyby nałożyć na Europę. Poza tym o godzinie 9:00 przemawiać będzie prezes EBC – Christina Lagarde.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here