Naga MarketsPoranny przegląd rynków: Panika na Wall Street, indeksy giełdowe w USA zanurkowały
Silan wyprzedaż na rynku akcji

Wczorajsza sesja dostarczyła inwestorom sporych emocji. Indeksy giełdowe w USA zanurkowały, a dziś w godzinach porannych nie widać większego optymizmu. Czyżby właśnie rozpoczynała się głębsza korekta? Koniec tygodnia zapowiada się ciekawie, o 14:30 poznamy raport NFP, dlatego też zmienność powinna utrzymywać się na podwyższonym poziomie.

  • Indeksy w USA zakończyły wczorajszą sesję pod kreską. S&P 500 stracił 3,51%, Dow Jones przecenił się 2,78%, a Nasdaq spadł najwięcej, bo aż 4,96%, z kolei Russell 2000 zakończył sesję 3,08% niżej
  • Nastroje w trakcie sesji azjatyckiej również s ą słabe, główne indeksy znajdują się pod kreską
  • Kontrakty terminowe na DAX wskazują na niższe otwarcie dzisiejszej sesji
  • Kurs EUR/USD utrzymuje się w rejonach 1,1850 USD o poranku
  • Dziś w centrum uwagi inwestorów znajduje się raport NFP z USA

Indeksy giełdowe w USA zanurkowały

Trudno szukać jasnego powodu wczorajszej wyprzedaży na rynku akcji. Oczywiście korekta wisiała już w powietrzu do dłuższego czasu, niemniej określenie punktu zwrotnego było bardzo ciężkim zadaniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemniej biorąc pod uwagę solidny trend wzrostowy w jakim indeksy giełdowe w USA znajdują się od kilku miesięcy, wczorajszy ruch spadkowy należy traktować jedynie jako realizację zysków. Dzisiejszy raport NFP może być czynnikiem decydującym o pogłębieniu wyprzedaży, bądź o jej zakończeniu i kontynuacji wzrostów.

Patrząc na indeks technologiczny Nasdaq, który wczoraj przecenił się najmocniej, obserwujemy największą korektę w całym po pandemicznym trendzie wzrostowym. Dopóki cena znajduje się poniżej dolnego ograniczenia układu 1:1, istnieje szansa na atak 30 okresowej średniej kroczącej, która w przeszłości stanowiła kluczowe wsparcie. Niemniej aby mówić o załamaniu całego trendu jest jeszcze za wcześnie.

Wykres Nasdaq
US100 interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na piątek 4 września 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomiczny na piątek 4 września. Dziś inwestorzy będą zwracać uwagę przede wszystkim na dane z amerykańskiego rynku pracy, które zostaną opublikowane o godzinie 14:30.O tej samej porze poznamy również zmianę zatrudnienia z Kanady, dlatego też para walutowa USDCAD może być podatna na największą zmienności. Pozostałe odczyty zostały przedstawione w poniższym kalendarzu.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here