Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutoweWczorajsza sesja przyniosła kontynuację spadków na rynku akcji. Widoczny jest sentyment risk off, inwestorzy odwracają się od ryzykownych aktywów i kierują się w stronę tych bezpiecznych. Rynek akcji tonie, dolar również wyraźnie traci, a cena złota rośnie, wczoraj kupujący zdołali wywindować kurs powyżej poziomu 1500$, tym samym szeroka formacja RGR na interwale D1 może zostać zanegowana. Czego spodziewać się po dzisiejszej sesji?


  • Silne spadki na rynku akcji
  • Złoto wraca powyżej 1500$
  • Kurs euro do dolara EURUSD w korekcie wzrostowej

Panika na rynku akcji

Wczoraj w porannym przeglądzie pisaliśmy o fatalnym odczycie ISM (według ekonomistów jest to zasługa trwającej wojny handlowej), który popsuł nastroje na światowym rynku akcji. Wtorkowa i środowa sesja to silne spadki na rynku akcji. Pomimo, że inwestorzy próbują się otrząsnąć po fatalnym odczycie ISM, na razie nie widać odważnych, którzy zdecydowaliby się na kupno akcji. Ostatnie mozolne wzrosty przypominające bardziej konsolidację są więc w dramatyczny sposób korygowane. W środę przecena w Europie sięgała 2-3%, a w USA indeksy zbliżyły się do poziomu -2%.

Technicznie indeks S&P500 wybił zasięg poprzedniego ruchu korekcyjnego, co przemawia za dalszymi spadkami. Dopóki kurs znajduje się poniżej dolnego ograniczenia układu 1:1 metodologia przemawia za dalszą przeceną. Najbliższym wsparciem jest lokalny dołek przy mierzeniu 61,8%. Jeżeli poziom zostałaby wybity wyprzedaż może sięgnąć nawet poziomu 2830 pkt, gdzie wypada mierzenie 78,6% Fibo.

Wykres US500 i
US500 interwał H4

Jeśli chodzi o sytuację na indeksie DAX, tutaj wygląda to jeszcze gorzej. Ostatnie dwie sesje pokazują siłę sprzedających, bądź też słabość kupujących… Aktualnie kurs zbliża się do kluczowej strefy wsparcia przy 11850 pkt. Jeśli i ona zostałaby pokonana, wsparciem są kolejne współczynniki Fibo. Najbliższy opór wypada przy okrągłym poziomie 12 000 pkt, który został wczoraj z łatwością pokonany.

Wykres DAX
DAX interwał H4

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Kurs euro do dolara EURUSD w korekcie wzrostowej

W przypadku EURUSD zmienność być może nie powala, niemniej widzimy wyraźną przewagę kupujących w ostatnich dwóch dniach. Spadki na EURUSD dotarły do mierzenia zewnętrznego 127,2%, po czym kurs kurs ruszył mocno w górę. Aktualnie cena właściwie testuje już strefę oporu przy 1,0965, gdzie wypada górne ograniczenie lokalnego układu 1:1 oraz wcześniejsze szczyty i dołki. W przypadku wybicia górą wzrosty mogą przyspieszyć. Niemniej należy mieć na uwadze bliskość kolejnego oporu czyli strefy przy 1,10000. Mierzenie zewnętrzne 127,2% pozostaje wsparciem.

Wykres eurusd
EURUSD interwał H4

Kalendarz makro na czwartek 3 października

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na czwartek, źródło: investing.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here